Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pełna integracja

Czwartek, 8 sierpnia 2019, 13:30
Autor: red
Świdnica: Pełna integracja
Fot. UM Świdnica
Świdnica w celu wzmocnienia integracji pomiędzy juniorami i seniorami, wspólnie z miastami: Kędzierzyn–Koźle, Kłodzko, Czeska Skalica, Hronov i Nachod rozpoczyna realizację polsko–czeskiego projektu „Transgraniczna integracja międzypokoleniowa”.

Skierowany jest on do seniorów w wieku 60+ oraz dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Jego celem jest zwiększenie intensywności współpracy społeczności polskiej i czeskiej na dwóch głównych płaszczyznach - transgranicznej oraz międzypokoleniowej.

W ramach projektu, którego realizacja potrwa w latach 2019-2021, w naszym mieście przeprowadzone zostaną m.in.: międzypokoleniowe warsztaty dla świdniczan oraz partnerów projektu, a także duże wydarzenie integracyjne. Ponadto, świdniccy seniorzy i juniorzy będą mogli uczestniczyć w zajęciach u czeskich partnerów oraz w wydarzeniach integracyjnych w Kłodzku, Kędzierzynie-Koźlu, Czeskiej Skalicy, Nachodzie i Hronovie.

Formuła projektu przewiduje uczestnictwo we wszystkich działaniach zarówno seniorów jak i juniorów, przy czym dzieci muszą znajdować się pod bezpośrednią opieką dorosłego uczestnika wydarzeń. Zapraszamy więc babcie i dziadków z wnukami lub innymi dziećmi będącymi ich podopiecznymi.

Już od poniedziałku, 19 sierpnia będzie można zapisywać się na pierwsze działanie projektowe, czyli wyjazd do Kłodzka zaplanowany na 30 sierpnia. Wspólnie z partnerami z Czech i Polski będzie można uczestniczyć w Targach „Junior Senior”. Zapisy prowadzić będzie Regionalna Informacja Turystyczna i Kulturalna w Świdnicy (ul. Wewnętrzna 2, Rynek). Organizator gwarantuje bezpłatny przejazd, ubezpieczenie oraz obiad.

Projekt „Transgraniczna integracja międzypokoleniowa” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej 2014 – 2020 Interreg V – A Republika Czeska – Polska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group