Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 576
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pełną parą ruszyła odbudowa ratuszowej wieży

Wtorek, 8 czerwca 2010, 18:02
Aktualizacja: 18:04
Autor: KO
Świdnica: Pełną parą ruszyła odbudowa ratuszowej wieży
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Rynek do października 2011 r. zamienia się w plac budowy. Niezwykle ważnej budowy: po 44 latach wieża znów będzie górować nad Ratuszem. Michał Ossowski pamięta moment zawalenia się wieży. – Tylko się cieszyć, że dożyłem tego czasu, kiedy ją odbudowujemy – powiedział dziś. – Ja bym chciał być jeszcze na otwarciu, dlatego długo nie będę przemawiał, bo firma już tutaj stoi i chce wjeżdżać ze sprzętem, a my tutaj przemawiamy.

Przewodniczący świdnickiej rady miejskiej 43 lata temu przechodził przez starówkę.

- Szedłem wtedy ulicą i z otworów w bloku śródrynkowym nagle buchnął potężny pył jak z rur wydechowych. W pierwszej chwili to było nie do pomyślenia – wspominał przewodniczący Ossowski.

Wieża zawaliła się w 1967 r. podczas nieumiejętnie prowadzonych pracach rozbiórkowych w bloku śródrynkowym. Jej następczyni będzie strzelista z widokiem na miasto przez tarcze zegara oraz odkrytym tarasem widokowym.

– To wielkie przedsięwzięcie dla ekipy budowlanej, ponieważ wąska zabudowa nie ułatwia zadania – powiedział podczas przekazania placu budowy inwestorowi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

- Realizacja tego obiektu jest naszą dumą – powiedział Marek Błażków, prezes legnickiej firmy Budobratex.

Prace od dziś prowadzą legniccy budowlańcy. Ale przy robotach elektrycznych będzie ich wspierać świdnicka firma Unitech. Na placu budowy jednocześnie będzie pracowało do 20 ludzi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group