Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 893
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pielęgniarki + Dyrektor = spór zbiorowy

Czwartek, 2 czerwca 2011, 13:04
Aktualizacja: 19:16
Autor: red.
Świdnica: Pielęgniarki + Dyrektor = spór zbiorowy
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Wczoraj podczas prac zespołu który badał zasadność przekształcenia szpitala w spółkę prawa handlowego, dyrektor szpitala przekazał informację o rozpoczęciu sporu zbiorowego z pielęgniarkami, które zażądały ok. 40% podwyżek pensji. Dyrektor uważa, że pielęgniarki nie powinny na swoje zarobki narzekać, gdyż ich wysokość jest dużo wyższa niż w innych placówkach.

- Podwyżka o 40% zarobków skutkuje wzrostem wydatków placówki o ok. 10 mln w skali roku, na co szpitala nie stać. Będziemy jednak starali się wyrównać dysproporcje w zarobkach osób, które zarabiają najmniej. Przeznaczymy na to ok. 160 tys. zł miesięcznie, co da w skali roku 2 mln zł. – wyjaśniał dyrektor szpitala.

Szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Elżbieta Pieprz uspokoiła członków zespołu zapewniając, że pielęgniarki mimo sporu zbiorowego nie odejdą od łóżek pacjentów i nie pozwolą, aby z tego tytułu szpital ponosił jakiekolwiek straty. Powiedziała, że pielęgniarkom chodzi przede wszystkim o zniwelowanie różnic w zarobkach, jakie obecnie występują między pielęgniarkami zatrudnionymi w ramach kontraktu a tymi, które pracują w oparciu o umowę o pracę. Zdecydowanie podkreśliła także, że reprezentowany przez nią związek zawodowy od początku był i jest przeciw przekształceniu placówki.

Tymczasem reprezentant lekarzy zaproponował powołanie zespołu, który przyjrzałby się zarobkom w szpitalu.

- Zaproponowałem dyrekcji szpitala powołanie zespołu składającego się z lekarzy kierujących oddziałami w naszym szpitalu, aby wypracować zasady wynagradzania wszystkich pracowników z wyższym wykształceniem na różnych stanowiskach. – mówił lek. med. Mariusz Leszczyński, szef świdnickiego koła Dolnośląskiej Izby Lekarskiej, na co dzień ordynator Oddziału Dziecięcego szpitala „Latawiec”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group