Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Pieniądze dla klubów sportowych

Niedziela, 5 lutego 2017, 14:41
Autor: red
Żarów: Pieniądze dla klubów sportowych
Fot. UM Żarów
Ponad 200 tysięcy złotych z budżetu gminy Żarów zasili w tym roku 11 klubów sportowych. Pieniądze tradycyjnie zostaną przeznaczone na realizację programów szkoleniowych, zakup sprzętu czy pokrycie kosztów organizacji zawodów sportowych.

Dotacje dla klubów sportowych, pomiędzy które rozdzielono pieniądze przeznaczył burmistrz Leszek Michalak w ramach ogłoszonego konkursu dla wszystkich klubów sportowych z terenu gminy Żarów.
- Corocznie wspieramy finansowo kluby sportowe funkcjonujące na terenie naszej gminy. W tym roku pieniądze z budżetu trafią do 11 klubów sportowych, które szkolą zawodników w różnych dyscyplinach sportowych. Wśród nich jest piłka nożna i ręczna, szachy, siatkówka, koszykówka, judo i modelarstwo. Łącznie na dotacje dla klubów sportowych przeznaczyliśmy 220 tysięcy złotych, aby wspierać lokalnych sportowców - mówił w trakcie spotkania z prezesami klubów sportowych burmistrz Leszek Michalak.

Na realizację sportowych zadań dotacje z budżetu gminy Żarów otrzymało 11 klubów sportowych: "Błyskawica" Kalno, "Zieloni" Mrowiny, "Zryw" Łażany, "Wierzbianka" Wierzbna i "Judoka" Imbramowice, a z Żarowa: "Zjednoczeni Żarów", "Głęboka Purpura", TKKF "Chemik", "Goniec", "Harcek" i "Volley".
- Otrzymaną dotację przeznaczymy w głównej mierze na utrzymanie się w A klasie, ale także na utrzymanie sędziów, dojazdy na mecze i zakup nowego sprzętu sportowego. W tym roku dotacja dla naszego klubu piłkarskiego jest wyższa, co nas bardzo cieszy. Bez tych pieniędzy trudno byłoby funkcjonować każdemu klubowi sportowemu w naszej gminie - mówił Stanisław Tomiczek prezes klubu piłkarskiego "Zryw" Łażany.

W tym roku pula środków finansowych przeznaczonych na zadania z zakresu rozwoju sportu jest wyższa o 20 tysięcy złotych. Największą dotację na swoją działalność otrzymał tradycyjnie największy klub sportowy "Zjednoczeni Żarów", do którego trafi najwięcej, bo aż 100 tysięcy złotych. Drugim, co do wielkości klubem sportowym, do którego powędruje 19 tysięcy złotych jest klub sportowy "Volley Żarów".
- Większe dotacje trafiły w tym roku do tych klubów sportowych, które nie tylko osiągają sukcesy, ale realizują jeszcze znacznie więcej zadań. Wśród nich jest TKKF "Chemik" Żarów, Volley Żarów, "Goniec Żarów", "Zryw" Łażany i "Głęboka Purpura". Cieszymy się z każdej złotówki, ale wiadomo, że tych pieniędzy zawsze brakuje, dlatego trzeba ich też szukać w innych źródłach - dopowiadał Kazimierz Bordulak przewodniczący Rady Sportu.

Umowy dotacyjne dla żarowskich klubów sportowych wręczali burmistrz Leszek Michalak i Norbert Gałązka przewodniczący Komisji ds. Sportu, Zdrowia i Pomocy Społecznej.
- W tym roku Rada Miejska zatwierdziła w budżecie gminy o 20 tysięcy złotych więcej pieniędzy dla klubów sportowych z terenu miasta i gminy Żarów. W ślad za tą decyzją Rada Sportu, która jest organem doradczym rozdysponowała pieniądze pomiędzy kluby. Są to dotacje celowe na prowadzenie klubów sportowych i stowarzyszeń. Z reguły przeznaczane są na wyjazdy, zakup sprzętu sportowego, obozy czy opłaty sędziów. To duże wsparcie dla naszych klubów sportowych i podejrzewam, że większość z nich nie mogłaby funkcjonować, gdyby nie otrzymane wsparcie. Jestem także wiceprezesem klubu piłkarskiego "Zjednoczeni Żarów", który realizuje zadania dzięki otrzymanej dotacji, ale także dzięki środkom finansowym pozyskanym od sponsorów. Jednak bez wsparcia z budżetu gminy nie funkcjonowalibyśmy, podobnie jak większość innych klubów, na takim poziomie - wyjaśniał Norbert Gałązka przewodniczący Komisji ds. Sportu, Zdrowia i Pomocy Społecznej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group