Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 744
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Buków: Pieniądze na renowację zabytkowego ołtarza

Poniedziałek, 29 sierpnia 2016, 7:33
Autor: red
Buków: Pieniądze na renowację zabytkowego ołtarza
Fot. UM Żarów
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Bukowie otrzyma dotację z budżetu gminy Żarów na renowację zabytkowego ołtarza.

Żarowscy radni na sesji Rady Miejskiej poparli wniosek burmistrza Leszka Michalaka w sprawie przyznania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, znajdujących się na terenie gminy Żarów.
- Cieszę się, że jako gmina możemy pomagać naszym parafiom w pracach konserwatorskich. W tym roku z wnioskiem o przyznanie dodatkowego wsparcia finansowego zwróciła się do nas Parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Bukowie. W ramach prac remontowych parafia zamierza przeprowadzić konserwację zabytkowego ołtarza w kościele - mówił burmistrz Leszek Michalak.

Wniosek parafii w Bukowie ubiegającej się o przyznanie dotacji na prace konserwatorskie oceniali członkowie Komisji ds. oceny wniosków w składzie: Sylwia Pawlik sekretarz gminy, Iwona Nieradka radna Rady Miejskiej, Paulina Dziendziel z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie Sylwia Niedźwiecka i Przemysław Sikora.

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Bukowie otrzymała 10 tysięcy złotych dotacji na konserwację ażurowych płaskorzeźbionych ornamentów akantowych ołtarza głównego w kościele.
- Całkowity koszt prac konserwatorskich został oszacowany na kwotę 199 tysięcy złotych. Parafianie uzbierali z datków 10 tysięcy złotych. Zwróciliśmy się z wnioskiem do burmistrza Leszka Michalaka o kwotę 10 tysięcy złotych. Aby zachować fragment głównego ołtarza potrzebna jest natychmiastowa renowacja tej części obiektu - mówiła Urszula Ganczarek radna powiatu świdnickiego i mieszkanka Bukowa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group