Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 501
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Pierogowy ciąg dalszy

Piątek, 4 marca 2016, 6:50
Autor: opr. red.
Świebodzice: Pierogowy ciąg dalszy
Fot. www.swiebodzice.pl
Dokładnie cztery lata temu, 1 marca 2012 roku, w Świebodzicach powstała Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna ZINA. Z obawami, ale i z ogromnym entuzjazmem do pracy, pięć odważnych pań założyło firmę cateringową, a ich produktem sztandarowym stały się domowe pierogi. Projekt, realizowany przy ogromnym wsparciu Ośrodka Pomocy Społecznej, powiódł się.

Nic więc dziwnego, że cała historia ma pierogowy ciąg dalszy. 1 marca 2016 roku otwarta została "Pierogarnia u ZINY" - to nowa inicjatywa spółdzielni. Firma rozrasta się i zaczyna dawać pracę kolejnym osobom.

A za wszystkim stoi Zina Jampolska, z pochodzenia Ukrainka, która od wielu lat mieszka w Polsce, w naszym mieście. Drobna, zawsze uśmiechnięta, pełna energii i pomysłów. Mistrzyni ruskich pierogów i pielmieni.

- Mam nadzieję, że to miejsce przypadnie do gustu mieszkańcom, będzie można u nas zakupić oczywiście różne rodzaje pierogów, krokiety, ale także dania mięsne. Będzie także możliwość zjedzenia ciepłego posiłku na miejscu - mówi Zina.
W dniu otwarcia na pierogi i pyszne ciasto wpadli m. in. burmistrz Bogdan Kożuchowicz i zastępca Krystian Wołoszyn, a także dyrektor OPS Izabela Siekierzyńska, która za każdym razem podkresla, że ZINA to jej "ukochane dziecko".

- Bardzo się cieszę, że ten projekt zakończył się sukcesem a jak widać panie radzą sobie świetnie, tryskają pomysłami, zostały więc zaktywizowane w pełnym tego słowa znaczeniu - śmieje się Izabela Siekierzyńska.

Pierogarnia mieści się przy ul. Sienkiewicza 9, można tu zaglądać codziennie od godz. 9:00 do 18:00.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group