Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 547
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pierwsza tegoroczna Rzeźnia

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 25 lutego 2010, 9:59
Aktualizacja: 10:02
Autor: MaS
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Tym razem w spotkaniu prowadzonym przez Wojciecha Korycińskiego uczestniczyło dwóch gości, Bartosz Suwiński i Bartosz Małczyński – trzeciemu, Arkadiuszowi Gleniowi, nie udało się dojechać.

Spotkanie, na które przybyła bardzo duża ilość zainteresowanych, otworzył happening czwórki młodych ludzi z I LO ilustrujący wiersz Tymoteusza Karpowicza. Goście, redaktorzy opolskiego czasopisma literackiego „Strony”, pisarze i nauczyciele akademiccy z Uniwersytetu Opolskiego, opowiadali o poezji i prozie cenionych przez siebie autorów: Kafki, Schulza, noblistki Herty Müller, ale przede wszystkim Krystyny Miłobędzkiej i Tymoteusza Karpowicza. Poszukiwano odpowiedzi na pytanie „czym jest pisanie?”, wskazywano na intymny kontakt czytelnika z tekstem, przywodzący na myśl kontakt erotyczny, jak chciał tego Roland Barthes.

- Literatura daje szansę człowiekowi, by w swoim życiu przeżywać zupełnie inne życia i doświadczać innych osobowości – mówił Bartosz Suwiński, przywołując przykład poety portugalskiego, Fernanda Pessoa, który prowadził monotonne, zwyczajne życie, a tworzył jako wiele różnych poetyckich osobowości, pod różnymi nazwiskami, co długo pozostawało tajemnicą.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group