Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 959
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mokrzeszów: Pierwsze koty za płoty… Podsumowanie biegów przełajowych w ZSCKR w Mokrzeszowie

Czwartek, 10 kwietnia 2014, 14:08
Aktualizacja: 14:13
Autor: red.
Mokrzeszów: Pierwsze koty za płoty… Podsumowanie biegów przełajowych w ZSCKR w Mokrzeszowie
Fot. użyczone
Sobotni ranek 5 kwietnia spowodował, że wszyscy organizatorzy I Crossu Mokrzeszowskiego byli rozżaleni. Wiatr, przelotny deszcz i zimno zawiodły nadzieje zarówno dyrektora i nauczycieli ZSCKR w Mokrzeszowie, jaki i przedstawicieli Świdnickiego Klubu Biegacza „Hermes”.

Mimo że honorowy patronat nad imprezą objęły tak ważne osobistości, jak Pani Teresa Mazurek - wójt Gminy Świdnica i Pan Zbigniew Worsa – starosta Powiatu Świdnickigo, pogoda była niezmienna… Tymczasem okazało się, że warunki atmosferyczne w najmniejszym nawet stopniu nie ostudziły zapału biegaczy, zarówno tych dorosłych, jak i młodszych. Łącznie 80 elfów, skrzatów, krasnali i młodzików w błyskawicznym tempie zjadło przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego gofry, zapiekanki, ciastka i pączki, aby jak najszybciej otrzymać numer startowy, zapisać się na listę uczestników i poznać trasy biegów właściwych dla swojej kategorii wiekowej. Z podziwem obserwowano silną grupę wsparcia złożoną z mam kibicujących pod wodzą nauczycielek. Za kulisami żartowano nawet, że I Cross Mokrzeszowski może być początkiem wielkiej kariery przyszłych maratończyków. Przykro, że nie dopisali gimnazjaliści z pobliskich miejscowości, ale honor gimnazjów uratowała młodzież z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego aż ze Szklarskiej Poręby. Miło było patrzeć na zdyscyplinowane i pełne woli walki dzieciaki, które w swoich profesjonalnych strojach prezentowały się niczym rasowi zawodnicy.

Główny bieg dla dorosłych otwierał sezon 2014 Świdnickiego Grand Prix Biegowego. Frekwencja i zaangażowanie uczestników przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów. Na starcie stanęło blisko 100 biegaczy gotowych na przebiegnięcie 8 kilometrów. Mimo trudnej, aczkolwiek malowniczej trasy prowadzącej przez teren parku krajobrazowego aż do rezerwatu przyrody „Jeziorko Daisy”, wszyscy dobiegli do mety, a najstarszy uczestnik miał ponad 70 lat. Niewątpliwie prestiż imprezy podniosła zawodniczka, która od lat bierze udział w biegach maratońskich. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie reprezentowała Jola Akielaszek, uczennica klasy II technikum.

Szczególne podziękowania należą się uczniom z klas II i III technikum, którzy byli odpowiedzialni za poczęstunek, zabezpieczenie i monitoring na trasie biegu oraz pełnili służbę w Ochotniczej Straży Pożarnej.

Organizacja Crossu była pierwszym tego typu doświadczeniem dla ZSCKR w Mokrzeszowie. Przedsięwzięcie było możliwe dzięki współpracy z Powiatowym Zrzeszeniem LZS Świdnica (fundator pucharów i dyplomów dla młodzieży gimnazjalnej) i Radą Sołecką wsi Mokrzeszów.

Już dziś wiadomo, że Cross Mokrzeszowski na stałe wejdzie do kalendarza imprez szkolnych i nie tylko…

Wyniki na stronie: http://www.hermes.swidnica.pl/content/view/357/1/

(Ewa Mizerska)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group