Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 947
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pierwszy etap budowy stadionu na Nowym Mieście ma kosztować około 50 milionów złotych

Środa, 3 września 2014, 15:41
Aktualizacja: 15:46
Autor: PAW
Wałbrzych: Pierwszy etap budowy stadionu na Nowym Mieście ma kosztować około 50 milionów złotych
Fot. red.
Regionalne Centrum Lekkoatletyczne, jakie ma powstać w miejscu starego stadionu Górnika Wałbrzych przy ulicy Chopina, pochłonie kilkadziesiąt milionów złotych. Środki na ten cel ma w dużej mierze wyłożyć Ministerstwo Sportu.

O planach związanych z modernizacją i przebudową, a właściwie budową od nowa tego obiektu sportowego, prezydent Roman Szełemej mówił wielokrotnie. Prowadził też w tej sprawie rozmowy z przedstawicielami Ministerstwa Sportu, bowiem wiadomo, że Gminy Wałbrzych nie stać na tak potężną inwestycję, która może pochłonąć łącznie nawet 80 milionów złotych (mówimy o budowie stadionu, hotelu oraz basenu). Dlatego konieczne jest wsparcie Ministerstwa Sportu, które bardzo mocno stawia na rozbudowę infrastruktury lekkoatletycznej, a taki właśnie charakter ma mieć nowy stadion na Nowym Mieście.

Kompleks miałby składać się z kilku części: pełnowymiarowego boiska piłkarskiego, boisk treningowych, rozbudowanej infrastruktury lekkoatletycznej, basenu rekreacyjnego ze zjeżdżalniami i hotelem. Obiekt ma być na wskroś nowoczesny. Obok sztucznych nawierzchni bieżni i boisk treningowych, wszystkie urządzenia lekkoatletyczne (skocznie i rzutnie) mają spełniać wymagania polskiej i europejskiej federacji lekkoatletycznej, co pozwoli na rozgrywanie oficjalnych zawodów. Trybuny pomieszczą ponad 2000 widzów, którzy będą mogli liczyć na pełne zaplecze sanitarne i gastronomiczne w budynku wkomponowanym w trybuny. Całość będzie oświetlona.

Koszt inwestycji szacowany jest na około 80 milionów złotych, dlatego ma zostać ona podzielona na kilka etapów (budowa stadionu, następnie hotelu, a na końcu kąpieliska). W tym roku na ten cel w budżecie Gminy Wałbrzych zarezerwowano ponad 6 milionów złotych. Chodzi o rozbiórkę tego, co po stadionie zostało, a więc o roboty ziemne, zostaną wykonane również prace kanalizacyjne i wodociągowe.
- Liczymy, że 50 procent kosztów uda nam się na te roboty pozyskać z Ministerstwa Sportu, ale oczywiście nie wykluczamy innych źródeł finansowanie tego zadania, jeśli oczywiście takie możliwości się pojawią – mówi skarbnik Gminy Wałbrzych Ewa Kłusek.

W kolejnych latach powstaną trybuny, budynki socjalne, szatnie, zaplecze gastronomiczne, toalety, wykonane zostaną prace brukarskie, elektryczne, zainstalowany zostanie monitoring i nagłośnienie. To tylko część z prac, których szacunkowa wartość oceniana jest na 52 miliony złotych. Kolejnymi etapami, jak już wcześniej wspomnieliśmy, mają być budowa hotelu i basenu odkrytego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group