Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 932
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Żarów: Pierwszy kandydat na starostę, drugi kandydat na żarowskiego burmistrza

Czwartek, 7 października 2010, 20:31
Aktualizacja: 20:32
Autor: KO
Świdnica/Żarów: Pierwszy kandydat na starostę, drugi kandydat na żarowskiego burmistrza
Fot. Wiktor Bąkiewicz
– Podjąłem decyzję o rezygnacji ze startu w wyborach na burmistrza Żarowa – obwieścił dziś Robert Jagła, przewodniczący Powiatowej Platformy Obywatelskiej w Świdnicy i powiedział, że będzie lokomotywą, która pociągnie do wygranej kandydatów na radnych powiatowych, a sam po wyborach zostanie starostą.

- Dziękuję wszystkim za obdarzenie mojej osoby zaufaniem – mówi Jagła odnośnie wcześniejszych planów kandydowania w Żarowie. - Od dzisiaj skupiam się na wyborach do Rady Powiatu Świdnickiego.

Decyzja została podjęta na powiatowym zjeździe PO.

Dla uczestników zjazdu oczywistym jest, że Przewodniczący Powiatowej Platformy Obywatelskiej w Świdnicy jest naturalnym kandydatem na stanowisko starosty. Dlatego Rada Powiatowa udziela rekomendacji oraz pełnego wsparcia Panu Robertowi Jagle” – czytamy w stanowisku Rady Powiatowej Platformy Obywatelskiej w Świdnicy.

To pierwsze tak jasne wskazanie przyszłego potencjalnego starosty. Pytany o lidera list powiatowych Wspólnoty Samorządowej wicestarosta Ryszard Wawryniewicz nie chciał odpowiedzieć wprost. Inne ugrupowania też jeszcze potencjalnego szefa powiatu w następnej kadencji nie wskazały. Tylko PO.

Kto więc będzie z ramienia Platformy startował w wyborach na włodarza Żarowa? Zbigniew Kaczorowski, były dyrektor Żarowskiego Ośrodka Kultury. Czy nowy kandydat nie boi się wyzwania?

- Bałem się w szkole, bałem się w przedszkolu… Zawsze przed kolejnym wyzwaniem jest jakaś obawa, jakiś lęk. Ale wyzwania to nasza dewiza – odpowiada z uśmiechem Zbigniew Kaczorowski.

- Wierzę w Zbyszka – mówi Robert Jagła.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group