Czytających: 1321

I-liga szczypiornistów: Pierwszy krok w kierunku utrzymania zrobiony

Sobota, 24 marca 2012, 21:15
Aktualizacja: Niedziela, 25 marca 2012, 1:46
Szczypiorniści ŚKPR–u Świdnica pokonali 32:28 MTS Chrzanów w arcyważnym pojedynku dla układu dolnych rejonów tabeli.

Niestety dla nas swój mecz wygrała także Politechnika Radom, która pokonała 35:32 Olimpię Piekary Śląskie, w efekcie podopieczni Krzysztofa Mistaka wciąż plasują się na dziesiątej pozycji, oznaczającej walkę w barażach. Szanse na utrzymanie straciły już jednak MTS Chrzanów i AZS AWF Biała Podlaska.

Od początku meczu rozgrywanego w hali na Zawiszowie trwała zacięta batalia i gra bramka za bramkę, tak było do 21. minuty kiedy to na tablicy wyników był remis 9:9. Od tego momentu świdniczanie włączyli wyższy bieg i 8 minut później wygrywali już różnicą sześciu trafień (16:10). Tuż przed przerwą rywala zdołali rzucić jeszcze jedną bramkę, tak więc po 30 minutach mieliśmy 16:11 dla gospodarzy. W drugiej połowie przyjezdni próbowali się zbliżyć do ŚKPR-u, ale nie byli w stanie złamać bariery 3 bramek (51. minuta i wynik 25:22 – rywale grali w podwójnej przewadze). Ostatecznie nasi piłkarze ręczni ograli MTS Chrzanów 32:28.

ŚKPR Świdnica - MTS Chrzanów 32:28 (16:11)

ŚKPR: Olichwer (1), Madaliński - Mrugas (9), Rutkowski (4), S. Makowiejew (4), Pułka (4), Rogaczewski (3), Piędziak (2), Marciniak (2), P. Kijek (2), Sadowski (1), Kaczmarczyk, Gnysiński, Fabiszewski

MTS: Borecki, Białecki - Skoczylas (6), Zacharski (4), Klementowicz (4), Owczarek (3), Kruczek (3), Cupisz (3), Bednarczyk (2), Zajdel (1), Kącki (1), Kirsz (1), Stroński