Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pies po sobie nie posprząta!

Piątek, 19 lutego 2016, 10:37
Aktualizacja: Sobota, 20 lutego 2016, 13:33
Autor: opr.red.
Świdnica: Pies po sobie nie posprząta!
Fot. www.sm.swidnica.pl
Do codziennych powinności strażnika miejskiego zaliczyć należy m.in. kontrolowanie miejsc, gdzie są wyprowadzane psy. W dniu 16.02.2016 r. o godz. 8:10 strażnicy przeprowadzili kontrolę Pl.Św.Małgorzaty w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi nieprawidłowości przy wyprowadzaniu psów.

Patrol nie musiał długo czekać, aby faktycznie potwierdzić taki stan rzeczy, bowiem już w chwili rozpoczęcia przeglądu Placu w niedalekiej odległości zauważył psa załatwiającego się na trawnik. Niestety, opiekująca się nim kobieta nie poczuwała się do obowiązku posprzątania, wręcz przeciwnie, ciągnęła psa za sobą, aby jak najszybciej opuścić to miejsce i umknąć strażnikom.

Dziwić może takie zachowanie, bowiem należy tu dodać, że w miejscu tym są ustawione pojemniki z „Psim pakietem”, z których większość właścicieli czworonogów korzysta. Na sprawczynię wykroczenia został nałożony mandat karny. Ubolewać należy nad tym, że pomimo wieloletnich działań zmierzających do uświadamiania społeczności lokalnej obowiązku sprzątania po swoim pupilu zdarzają się wciąż tacy, którzy nie widzą takiej potrzeby i serwują nam tym samym niezbyt przyjemne widoki pozostawionych psich odchodów.

Skwer na Pl.Św.Małgorzty to miejsce, gdzie znajduje się także plac zabaw i dużo dzieci z niego korzysta. Nie narażajmy ich zatem na przykre niespodzianki, które także można znaleźć w okolicy sprzętów zabawowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group