Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 719
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pieszy rajd

Wtorek, 7 listopada 2023, 9:47
Aktualizacja: 13:47
Autor: red
Świdnica: Pieszy rajd
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
"Tworzymy świat bez barier" Rajd pieszy III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy.

W jubileuszowym XXV Rajdzie Pieszym III LO w Świdnicy wzięło udział ponad 160 osób. W dwudniowym rajdzie brała udział młodzież z Grupy SIM PCK Świdnica, Młodzieżowej Rady Miasta Świdnica oraz zaangażowani uczniowie z III LO, w tym 9 osób z Ukrainy oraz 4 opiekunki – Mariola Makarska-Janicka, Agnieszka Guziak, Natalia Gielerska i Sylwia Rabczuk-Tomkiewicz.

24.10.23 wędrówkę pieszą zaczęliśmy od Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Lubachowie do Zagórza Śląskiego, gdzie zwiedziliśmy zamek Grodno, okolice Jeziora Bystrzyckiego, Akwarium oraz oczywiście tamę na rzece Bystrzycy. Po południu intensywnie się szkoliliśmy z pierwszej pomocy, a wieczorem pożegnaliśmy dzień ogniskiem integracyjnym z kiełbaskami i piosenkami.

25.10.32 z III LO do Zagórza Śl. 3 autobusami wyruszyło 115 uczestników i 12 opiekunów, którzy po krótkiej, lecz czasami ekstremalnej pieszej wędrówce, dotarło do SSM w Lubachowie. Tu rozegrały się liczne konkurencje rajdowe: test turystyczno-krajoznawczy, test z pierwszej pomocy i o PCK, praktyczne udzielanie pierwszej pomocy –RKO, hasło ekologiczne i piosenka rajdowa. Najlepszą drużyną okazała się ekipa z klasy II b pod opieką Aleksandry Zelek. To oni otrzymali puchar przechodni z rąk Dyrektora Krzysztofa Frączka oraz bony prezentowe do EMPiK-u, ufundowane przez Satelitę – Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Trójki. Wszystkie drużyny otrzymały apteczki pierwszej pomocy, pamiątkowe dyplomy i znaczki rajdowe. Przy okazji świętowaliśmy Dzień Młodzieży PCK i integrowaliśmy się w pięknych okolicznościach przyrody – złotej polskiej jesieni. Dziękujemy za finansowe wsparcie w ramach minigrantów dla Grup SIM PCK – „Razem w działaniu – Polska i Ukraina” oraz Urzędowi Miasta w Świdnicy za przygotowanie 40 pakietów promocyjnych dla wolontariuszy.

Do zobaczenia na szlaku

Komandor Rajdu
Pani profesor Mariola Makarska-Janicka

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group