Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 910
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzelin: Piętnaście setnych do podium

Wtorek, 14 września 2010, 7:41
Aktualizacja: 15:25
Autor: KO
Strzelin: Piętnaście setnych do podium
Fot. OSP Burkatów
Strażacy–ochotnicy z Burkatowa wywalczyli czwarte miejsce w III Wojewódzkich Zawodach Sportowo–Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych. Reprezentacja naszego powiatu o włos straciła podium. – Do trzeciego miejsca zabrakło nam 15 setnych – mówi Rafał Migas z OSP Burkatów.

Mistrzostwa rozegrano w sobotę w Strzelinie. Wzięły w nich udział dwadzieścia dwie drużyny męskie i siedem ekip kobiecych. Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach. Zarówno ćwiczenia bojowe, jak i sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami wzbudziły wiele emocji. Dodatkowym utrudnieniem było to, że deszcz zwilżył tor i strażakom trudniej było po nim szybko i sprawnie biegać. A oprócz biegania musieli na przykład trafić w pachołka prądem wody i go przewrócić…

Ostatecznie na podium znalazły się reprezentacje powiatów: ząbkowickiego (OSP Ciepłowody i OSP Przyłęk) oraz polkowickiego (OSP Wierzchowice). Tuż za nimi uplasowała się OSP Burkatów. Chodziło o jak najmniejszą liczbę punktów. Nasi strażacy uzyskali 58,40 pkt. w biegu sztafetowym (Ciepłowody – 55,29 pkt., Przyłęk – 56,30 pkt., Wierzchowice – 58,55 pkt.) i 39,80 pkt. w ćwiczeniach bojowych (Ciepłowody - 37,41 pkt., Przyłęk – 40,08 pkt., a Wierzchowice – 39,50 pkt.). W drugiej konkurencji byli więc lepsi od zdobywców II miejsca, jednak liczyła się suma punktów.

Strażacy z Bukatowa są zadowoleni z wyniku. Na zawody ostatecznie pojechali w butach, które kupili za własne pieniądze. Nie pomogły apele, nikt nie wspomógł ochotników. Buty do takich zawodów wyglądają jak bojowe, ale są lżejsze od atestowanego obuwia pożarniczego. Strażacy nie mogli więc ich kupić za pieniądze przyznawane OSP na umundurowanie. Z kolei w butach bojowych przeznaczonych na akcje wystąpić nie mogli… Apel strażaków opublikowaliśmy: tutaj.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group