Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 934
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Piknik sportowy

Wtorek, 18 października 2022, 9:53
Aktualizacja: 9:54
Autor: red
Świebodzice: Piknik sportowy
Fot. UM Świebodzice
W sobotę, 15 października na hali sportowo–widowiskowej OSiR Świebodzice odbył się „Piknik Sportowy na zakończenie sezonu”, który zgromadził blisko 80 osób – dorosłych i przede wszystkim dzieci. Sportowe atrakcje przewidziane były dla wszystkich uczestników wydarzenia, niezależnie od wieku i fizycznej sprawności.

– Ten Piknik był okazją do podsumowania sezonu, ale nie zamknął bynajmniej tego rodzaju spotkań – mówi Zbigniew Gucwa, pomysłodawca wydarzenia, a także dyrektor sportowy i trener w Klubie Sportowym GVT. – W niedzielę, 20 listopada, wraz z Urzędem Miejskim w Świebodzicach organizujemy „Świebodzicki Bieg na 5 km i 10 km”, do udziału w którym zapraszamy dorosłych. Tego dnia odbędą się również zawody dla dzieci, oczywiście na mniejszych dystansach.

Zgodnie z zapowiedzią podczas sobotniego Pikniku nie zabrakło sportowej zabawy z nutką rywalizacji, atrakcji okołosportowych, zabaw i gier zespołowych, niezłego treningu ogólnorozwojowego, a także szaleństw na dmuchańcach, a to wszystko pod okiem doświadczonych trenerów GVT. Dzieci pokonywały specjalnie przygotowane dla nich tory przeszkód, wspierające rozwój motoryczny, a dorośli mogli sprawdzić się na rowerze stacjonarnym. Na zakończenie odbyło się przeciąganie liny: dzieci kontra dorośli. Jak się nie trudno domyślić, wygrali najmłodsi uczestnicy Pikniku, nie pozostawiając złudzeń, kto tego dnia rządził na hali.

Po aktywnościach sportowych przyszedł czas na podsumowanie bardzo udanego sezonu GVT BMC 3 SOFT Świebodzice. Nagrody, w postaci statuetek, za postępy w wynikach sportowych, szczególne osiągnięcia oraz postawę fair play zawodnikom świebodzickiego teamu wręczał Burmistrz Paweł Ozga. Włodarz miasta w podsumowaniu Pikniku podkreślił, że zawsze wspiera tego rodzaju inicjatywy.
– Bardzo zależy nam na sportowej aktywizacji mieszkańców miasta – powiedział. – Tego rodzaju wydarzenia znakomicie wpisują się w ten cel, a także w kalendarz wydarzeń sportowych w Świebodzicach. Liczę, że 20 listopada na starcie „Świebodzickiego Biegu na 5 km i 10 km” stanie liczna reprezentacja naszej miejscowości.

Przypomnijmy, że KS GVT przed tymi zawodami prowadzi bezpłatne treningi dla dzieci i dorosłych. Zajęcia, pod okiem wykwalifikowanych trenerów, odbywają się w każdy wtorek o godz. 17 na orliku w Parku Sportowym w Świebodzicach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group