Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 978
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lutomia Dolna: Piłkarskie szaleństwo w Lutomi Dolnej!

Czwartek, 9 maja 2013, 19:43
Aktualizacja: Sobota, 11 maja 2013, 11:35
Autor: MDvR
Lutomia Dolna: Piłkarskie szaleństwo w Lutomi Dolnej!
Fot. red.
Ponad dwieście dzieci, a także szereg znamienitych gości wzięło udział w warsztatach piłkarskich odbywających się w Lutomi Dolnej, kolejnej imprezie organizowanej przez Fundację Wspierania Sportu „Łączy nas Football”. Młodzi adepci futbolu mieli okazję podyskutować z piłkarzami znanymi z boisk polskiej Ekstraklasy: Remigiuszem Jezierskim, Dariuszem Sztylką i Jarosławem Lato, a następnie wziąć z nimi udział we wspólnym treningu.

Było mi niezmiernie miło patrzeć na te uśmiechnięte twarze dzieci podczas trwania dzisiejszej imprezy, mam nadzieję, że się podobało – wyznał Wiesław Żurek, prezes Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football”. – Cieszy frekwencja wśród dzieci, a także zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili dziś nas m.in.: Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica, Zygmunt Worsa, starosta powiatu świdnickiego, Elżbieta Gaszyńska, radna Sejmiku Dolnośląskiego, Dariusz Stachurski, prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu i wiceprezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, przedstawiciel Banku Zachodniego WBK I Oddział w Świdnicy, przedstawiciele oświaty z terenu gminy Świdnica, a także dziennikarze. Dziękujemy, że byliście z nami – dodał Wiesław Żurek.

Warsztaty piłkarskie rozpoczęły się o 9.30 w sali gimnastycznej Gimnazjum w Lutomi Dolnej. Przedstawiciele Agencji Sportowej AS35 Jezierski & Sztylka opowiadali dzieciom o początkach swoich karier, wielkiej pasji jaką jest dla nich piłka nożna, a także o edukacji, która jak podkreślali jest bardzo ważna w życiu młodego człowieka. Liczna grupa ponad dwustu dzieci usłyszała także o metodach zdrowego odżywiania. Nie zabrakło pytań i konkursów podczas których dzieci nagradzane były piłkami wręczanymi przez znanych piłkarzy. Na koniec jeszcze autografy i cała akcja przeniosła się na nowe boisko „Orlik” znajdujące się nieopodal szkoły, gdzie odbyła się część praktyczna.

W tej części wzięło udział blisko osiemdziesięciu młodych zawodników podzielonych na dwie grupy – uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów. Kilkudziesięciominutowe treningi z Remigiuszem Jezierskim, Dariuszem Sztylką i Jarosławem Lato zwieńczone były meczami sparingowymi pomiędzy szkolnymi drużynami z terenu gminy Świdnica. Z pewnością te warsztaty piłkarskie organizowane przez Fundację Wspierania Sportu „Łączy nas Football” na długo pozostaną w pamięci większości młodych adeptów futbolu. W Lutomi Dolnej było dziś trochę śmiechu, aktywności ruchowej, a przede wszystkim znakomitej zabawy.

Warsztaty piłkarskie dobiegły końca, Fundacja myśli już jednak o kolejnych imprezach. Już 30 maja wspólnie z dziećmi z Domu Dziecka w Świdnicy wybieramy się na niezwykle ciekawie zapowiadający się mecz polskiej Ekstraklasy pomiędzy Śląskiem Wrocław, a Lechem Poznań. Pragniemy, aby dzieci poczuły magię pięknego stadionu – jednej z aren odbywającego się w zeszłym roku Euro 2012. A już kilka dni później – 4 czerwca razem z piłkarzami Polonii Świdnica i zawodnikami Świdnickiego Klubu Karate Kyokushin Danielem Bukowym i Kamilem Gierulą udamy się do Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy. Na czerwiec i lipiec zaplanowano również już drugą edycję Wakacyjnej Ligi Piłki Nożnej – kończy Wiesław Żurek, prezes Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football”.

Wszelkie informacje odnośnie Fundacji na stronie tutaj

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group