Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 655
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pilnie potrzebna grupa "0"

Niedziela, 3 lipca 2011, 10:38
Aktualizacja: 10:58
Autor: GrA
Świdnica: Pilnie potrzebna grupa "0"
Fot. organizator
W środę kolejna zbiórka krwi zorganizowana przez świdnicki Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropla Życia”. Tymczasem stacje krwiodawstwa apelują o krew grupy „0”.

- Mamy straszny deficyt tej grupy krwi – mówi Teresa Kamińska z Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. - W okresie wakacyjnym szczególnie zachęcamy do oddawania krwi wszystkich mieszkańców regionu. Tej krwi naprawdę brakuje, a oddając można uratować komuś życie.

Kolejna zbiórka krwi zorganizowana przez świdnicką "Kroplę Życia" odbędzie się w środę 6 lipca od godziny 10.00 do 13.00 w jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Podczas zbiórki będzie możliwość oddania próbki krwi na potencjalnego dawcę szpiku kostnego. - Proszę wszystkich o ten niewielki gest i dołączenie do grona dawców szpiku. Krew ratuje życie codziennie duże grupie osób,pamiętajcie drodzy dawcy, że szpik to także lek, który ratuje życie. Gorąco zapraszamy wszystkich na zbiórkę - zachęca prezes klubu HDK "Kropla Życia" Rafał Klemczak.

Chcąc oddać krew musisz mieć przy sobie dowód osobisty oraz nie możesz mieć mieć mniej niż 18 lat i nie więcej niż 60 lat a waga twojego ciała nie może być mniejsza niż 50 kg.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group