Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 603
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Plac zabaw w Witoszowie Dolnym już wkrótce

Niedziela, 17 lipca 2016, 10:44
Autor: red
Witoszów Dolny: Plac zabaw w Witoszowie Dolnym już wkrótce
Fot. Gmina Świdnica
Kolejny plac zabaw w gminie Świdnica już niebawem powstanie w Witoszowie Dolnym.

Na jego realizację władze gminy Świdnica otrzymały dotację w wysokości 30 tys. zł., w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”, organizowanego przez UMWD.
- Plac zabaw to możliwość zabawy wśród rówieśników, na świeżym powietrzu i w przyjaznym otoczeniu. To wyśmienity pomysł na spędzenie wolnego czasu w rodzinnym gronie i z przyjaciółmi. Wszyscy wiemy, jak ważny w rozwoju dziecka jest ruch, a możliwość zabawy na nowoczesnym placu będzie wydatnie sprzyjać prawidłowemu rozwojowi dzieci – mówi Teresa Mazurek.

Place zabaw z wykorzystaniem środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” powstały już w Stachowicach, Mokrzeszowie oraz Grodziszczu.

Projekt pn. "Wykonanie placu zabaw w Witoszowie Dolnym" przewiduje: rozebranie istniejącej nawierzchni boiska, wykonanie stref bezpieczeństwa o podłożu piaszczystym wraz z obrzeżami elastycznymi, montaż urządzeń: huśtawka wagowa, bujak wagowy, huśtawka wahadłowa podwójna, zestaw zabawowy, bujak sprężynowy, karuzela młynek. Planowane jest także wykonanie stojaka na rowery, ławki o montaż koszów na śmieci. Teren zostanie wyrównany i obsiany trawą.

Budowany plac zabaw w Witoszowie Dolnym będzie spełnieniem dziecięcych marzeń o przytulnych, kolorowych, placach zabaw w gminie Świdnica.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group