Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 644
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Chwałków: Plaga pożarów przy chwałkowskim lesie

Poniedziałek, 25 kwietnia 2011, 11:33
Aktualizacja: 11:36
Autor: KO
Chwałków: Plaga pożarów przy chwałkowskim lesie
Fot. Wiktor Bąkiewicz
W ciągu dwóch dni strażacy gasili cztery pożary na granicy lasu pod Chwałkowem. Od początku roku ogień wybuchał tu blisko dwadzieścia razy! W minionym tygodniu było tu szczególnie niebezpiecznie, bo płomienie sięgnęły ściółki leśnej.

Środa, 20 kwietnia. Straż o godz. 13.13 otrzymuje zgłoszenie o pożarze. Okazuje się, że pali się nie tylko trawa przy lesie, ale też ściółka i krzaki. Po ugaszeniu groźnego ognia, którego języki lizały już drzewa, jednostki wracają do bazy. Ale nie na długo. Po godz. 16. znów nadchodzi wezwanie z tego samego terenu. Tym razem ogień nie zdążył przekroczyć granicy lasu, płonie trawa.

Czwartek, 21 kwietnia, godz. 12.15. Znów zgłoszenie, znów pożarem został objęty fragment lasu. Strażacy robili, co mogli, aby płomienie nie objęły drzewostanu. Wtedy mogłoby się to skończyć tragicznie. Na szczęście udało się, podobnie jak tego samego dnia wieczorem. Zgłoszenie o godz. 21.15 pochodzi znów z Chwałkowa.

Najwyraźniej w pobliżu wsi grasuje podpalacz. Być może chce tylko wypalić nieużytki, ale jego praktyki mogą zakończyć się sporym nieszczęściem. Strażacy apelują: zanim podpalisz, zastanów się czy przez bezmyślność nie narazisz życia swojego i innych.

Kary za wypalanie traw, łąk i nieużytków to według kodeksu wykroczeń areszt, grzywna lub nagana. Grzywnę wymierza się w wysokości od 20 zł do 5000 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group