Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 583
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Platforma Obywatelska chce po wyborach być z dala od polityki

Wiadomości: Świdnica
Wtorek, 26 października 2010, 7:21
Aktualizacja: Czwartek, 28 października 2010, 12:42
Autor: KO
Fot. Wiktor Bąkiewicz
W zobowiązaniu wyborczym Platformy Obywatelskiej RP, które wczoraj zaprezentowano podczas konwencji, powtarza się jeden zwrot: „z dala od polityki”. I tak: „Zbudujemy parkingi w Świdnicy – z dala od polityki”, „Stawiamy na bezpieczną Świdnicę i bezpieczny Powiat – z dala od polityki”, „Skończymy ze złym stanem dróg – z dala od polityki”.

Jak to możliwe? Tłumaczył poseł Tomasz Smolarz: - Będziemy w tym dobrym gronie Platformersów rządzących na wszystkich szczeblach samorządów i w Sejmie – mówił parlamentarzysta z Dzierżoniowa. - Dzięki współdziałaniu będziemy potrafili to robić z dala od polityki.

Europoseł Jacek Protasiewicz gorąco zachęcał do oddania głosu na Zbigniewa Szczygła w wyborach prezydenckich w mieście. - W Świdnicy od dwóch kadencji rządzi człowiek niezwiązany z Platformą Obywatelską, rywalizujący z PO, a Świdnicy dzięki Zbyszkowi Szczygłowi udaje się udanie pozyskiwać środki unijne – mówił ze sceny klubu Bolko europarlamentarzysta. - Każdy polityk, każdy samorządowiec, piastujący swoje stanowisko dłużej niż dwie kadencje, wypala się. Brakuje pomysłów, tworzą się układy, układziki.

Swoje przemówienie Jacek Protasiewicz zakończył bezpośrednim zwrotem do urzędującego włodarza Świdnicy. - Dwie kadencje wystarczą panie prezydencie Murdzek! - powiedział poseł do Parlamentu Europejskiego.

Głos zabrał prezydent Wałbrzycha, Piotr Kruczkowski. - Ja bardzo chciałbym, żeby kontakty między Świdnicą a Wałbrzychem były dobre – mówił wałbrzyski włodarz. - Niektórzy politycy robią wszystko, żeby te kontakty popsuć. Szczególnie jest taki jeden wicestarosta, który nie stara się, aby te kontakty się zacieśniały.

Dr Jerzy Tutaj przestrzegł świdniczan przed „planem Dutkiewicza”, który jego zdaniem zmierza do tego, żeby do Wrocławia szło 65 proc. środków unijnych na Dolnym Śląsku.

Sam kandydat na prezydenta Świdnicy oświadczył: - Nasze miasto może zostać stolicą regionu! - powiedział Zbigniew Szczygieł i przypomniał, że ludzie PO nie boją się sięgać po pomysły z ulicy. - Gdyby obecne władze słuchały mieszkańców, to nie mielibyśmy betonowych placów, a odrestaurowany Park Centralny.

Co zrobi więc Zbigniew Szczygieł, gdy zostanie włodarzem Świdnicy? Ożywi teatr i wybuduje centrum konferencyjno-wystawiennicze.

Na scenie klubu Bolko zaprezentowali się kandydaci na radnych. „Jedynki” z miejskich list przedstawiały kolejnych kandydatów. Te „jedynki” to Dariusz Czuczwara, Rafał Ząbczyk, Krzysztof Grudziński i Krzysztof Świokło.

Zaprezentowano też kandydatów na włodarzy gmin: Strzegom, Świebodzice i Jaworzyna Śląska.

- Grzegorz: młody, wykształcony kandydat, najlepszy kandydat z tego miasta, który może reprezentować Platformę i który może wygrać – przedstawił Grzegorza Sulimę, kandydata na burmistrza Strzegomia, Lechoslaw Chruścielewski. Sam kandydat rozpoczął od słów: - Mam wielką tremę, pierwszy raz występuję przed tak wielkim audytorium – powiedział Sulima.

Kandydata na burmistrza Świebodzic przedstawił Tomasz Kurzawa. Piotr Federowicz nie mógł być na konwencji, bo pracuje do godz. 20. (konwencja rozpoczęła się o godz. 19.00).

Kandydatem na burmistrza Jaworzyny Śląskiej jest Andrzej Bytniewski. - Andrzej ukończył studia z zakresu zarządzania i może zarządzać gminą – powiedział przedstawiający go Krzysztof Sołtys.

Dlaczego nie zaprezentowano kandydatów na włodarzy gminy Świdnica, Marcinowic, Dobromierza i Żarowa? O to zapytaliśmy zaraz po konwencji przewodniczącego Roberta Jagłę. - W gminach wiejskich nie mamy swoich kandydatów, tam wchodzimy w koalicję – odpowiedział nam. - A w Żarowie kandydata wystawia klub Razem dla Żarowa, a nie Platforma.

Tymczasem kilka godzin wcześniej kandydat popieranego przez PO klubu Razem dla Żarowa spowodował kolizję drogową pod wpływem alkoholu. Mając 2,15 alkoholu w organizmie wpadł fiatem punto do rowu na granicy swojego miasta. Więcej na ten temat: tutaj.

Na konwencji zaprezentował się też rockowy zespół Zakaz Wjazdu, którego gitarzysta – Piotr Krakowski – startuje z listy PO do rady miejskiej. Teksty piosenek napisała Anna Bielawska, radna miejska jeszcze dwa lata temu związana ze Wspólnotą Samorządową, a dziś startująca z ostatniego miejsca na liście PO do rady (o tych miejscach więcej jeszcze dziś na Świdniczce). Przedstawiono też kandydatów do rady powiatu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~ 26-10-2010 9:00
I znowu ludzie, którzy nie mieszkają w Świdnicy wiedzą lepiej co jest nam potrzebne :) A Żarów? Cóż, to tylko 2,15 promila wyjdzie z tego, a my usłyszymy nową bajkę. Panowie dla was ZAKAZ WJAZDU i ZERO PROCENT w Świdnicy.
~ 26-10-2010 9:02
Taki nawalony jechał na konwencję do Świdnicy? Strach pomyśleć jak by wracał po kilku toastach.
KOMENTATOR 26-10-2010 9:33
Dziwne jest to,że na sali są osoby kompletnie nie związane ze Świdnica, która aspirują do piastowania władzy w mieście.
~Szacun 26-10-2010 9:55
A może Redakcja zapyta Platformę jak to możliwe że wypowiada się pan prezydent z Wałbrzycha, który dwie kadencje rządzi tym miastem, czy mamy rozumieć, że skoro on jest z PO to się nie wypala?
~lila 26-10-2010 9:59
Smutne to jak patrzy się na ludzi którzy nie mają POmysłu na Świdnice wciskają jak to zmienią nam miasto na lepsze.Wiedza p.Szczygła jest żenująca a takie wydarzenia jak wczorajszy wstęp do konwencji(pijany kandydat na burmistrza żarowa z ramienia PO) to już wogóle POpis absolutny. Mówienie że ktoś wypala sie po 2 kadencjach w samorządach dyskredytuje każdego polityka na każdym szczeblu.Powinniśmy pozbyć się ludzi którzy mają doświadczenie i zastąpić ich amatorami którzy reprezentują tak żenujący poziom jak PO? Zarzucają układy innym a sami są zamieszani w różne niejasne sytuacje .Sprawa z automatami do gier, sprawa żony p.Jagły czy wczorajszy wybryk ,co tydzień PO POkazuje jakie ma kompetencje.A jedyny argument żeby przejąć władze to jazda po konkurencji. Nie POzdrawiam i dziękuje. Kiedyś PO miało klase, teraz zostało same "miało"
~ 26-10-2010 10:04
PO zna już wyniki !!! My im dziękujemy i niech się trzymają "z dala od polityki". Spełni się ich obietnica wyborcza zawarta w tytule :). Do KOMENTATRA mnie to wcale nie dziwi bo od dawna wiadomo, że "OBCY" rządzą świdnicką po
~zenek 26-10-2010 11:02
Same ataki na platformę jak sadzę spowodowane tym, że to jedyna siła w mieście która moze zagrozić Murdzkowi, forumowicze czy inaczej murdzkowicze, którzy mają dzisiaj dyżur robią swoje- zwalczają konkurencję:(
~lila 26-10-2010 11:13
Ja całe życie jestem związana z PO, ale tym razem wydarzenia towarzyszące wyborom, ludzie z PO którzy się pojawili w tym czasie i cała otoczka. Naprawdę przykre jest że Murdzek nie ma konkurencji, bo konkurencja merytoryczna jest jak najbardziej wskazana. Ale tym razem oddam głos na WS z czystym sumieniem. Wole sprawdzony system niż eksperymenty które bez POmysłu stara się nam wciskać między innymi p.Szczygieł. Bo jeśli On spowodował że miasto dostaje kase z Unii to jest nieprawda. Wynika z tego że nie ma pojęcia kto weryfikuje wnioski o dofinansowanie, chyba że łamie prawo.Więc przypisywanie sobie zasług i oczernianie innych to jest jedyne co obecnie PO potrafi i to nawet to nieudolnie.
~ 26-10-2010 11:14
Nie trzeba ich atakować. Sami strzelają do własnej bramki. Negacją Murdzka bez kompetentnych ludzi ze Świdnicy i pomysłu na miasto wyborów się nie wygra. Totalny brak argumentów.
~tak sobie myślę 26-10-2010 11:55
Prezydent wałbrzycha niech sie lepiej martwi o swój burdel w mieście.Tak sobie myslę że prawdą jest PO już sie przejadło.Za dużo tego samouwielbienia.I niech nie chwalą sie ze coś zrobią bo itak zrobione będzie bo jak nie to dni ich bedą policzone- bezrobotnym być to nic strasznego.
~###### 26-10-2010 11:56
Byle tylko nie PO i WS!!!!!!!!! Tacy sami karierowicze!!! Skad oni wytrzasnęli tych ludzi? TO musiała byc istna łapanka!!! Tego Zabczyka pamietam z Teleklopa.Potem sobei gdzies wyjechał. Uzupelnił wykstałcenie o lciencjat na jakies beznadziejnej, prywatnej, slaskiej uczelni i wraca nagle do naszej Śiwdnicy. Z nikogo jako ktoś i to wystawili go na lidera!!! Skoro on ejst liderem, to reszta jaki poziom reprezentuje??? Starch się bac!!!
~tak też sobie myśle 26-10-2010 12:54
Czuczwara to były dyrektor zdegradowany do zwykłego nauczyciela w tym samym budynku, jakby miał honor to by odszedł... Ząbczyk to facet z kapelusza, coś jak w Samoobronie Lepper wstawiał takich Bondów i Misztalów i źle skończył tu jest to samo Grudziński-bardzo słaby merytorycznie radny Świokło-chirurg, merytorycznie słaby do powiatu chcę wrócić BolekM, ale to bankrut polityczny, z nikim się nie dogada, Synowska słaba, Jarzyna to kolejny pretorianin Chleba, mizeria bardzo nieciekawa.....
~Cześka 26-10-2010 15:40
Tak patrzę na to zdjęcie i nie widzę ani jednej inteligientnej gęby.A przecież jak cię widzą tak cię piszą.
~ 26-10-2010 16:48
Pomóżmy im "być z dala od polityki" :)
~zula 26-10-2010 17:05
Jak to wszystko czytam to zaczynam się bać !!!!! PO - partia polityczna ,, chce być po wyborach z dala od polityki"" czy Oni naprawde myślą że wszyscy wyborcy są głupsi niż Oni.
~irek 26-10-2010 20:31
do tez tak sobie mysle Przeprowadziłeś wnikliwa analizę osób.Tak dla zachowania objektywności proponuję rozszerzyć o kandydatów innych komitetów np. Grzesik -pan od ZPT, Barcicki -bezrobotny, Szalkiewicz -trudno zrozumieć co mowi itp.jeżeli jedziesz jedź po całosci,
~do irek 26-10-2010 21:32
ale chyba artykuł jest o PO, ciężko jechać po kimś o kim tu nie ma mowy. A mi głupio za PO mimo ze od lat jestem związany...to było żenujące doświadczenie
~Bolesław Prus 31-10-2010 7:23
Zbigniew Szczygieł radził sobie nieźle jako szef świdnickiej Straży Pożarnej. Do dziś uważany jest jako jeden z najlepszych dowodzących tą jednostką. Skoro nieźle zarządzał PSP w zakresie bezpieczeństwa Świdniczan, to chyba warto mu zaufać.
~ 31-10-2010 8:27
najlepiej niech trzymają się zawsze z dala od polityki - i przed wyborami, i w czasie wyborów i po wyborach - amen!
~dyzma 31-10-2010 20:45
"Dyzmolandia" totalna oni naprawde mają nas za debili .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group