Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 947
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Platforma Obywatelska oświadcza: Wspólnota Samorządowa manipuluje mieszkańcami

Piątek, 6 sierpnia 2010, 15:41
Aktualizacja: 21:38
Autor: red.
Świdnica: Platforma Obywatelska oświadcza: Wspólnota Samorządowa manipuluje mieszkańcami
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Otrzymaliśmy dziś oświadczenie Platformy Obywatelskiej Ziemi Świdnickiej w sprawie budowy obwodnic miasta. Pismo prezentujemy Państwu w całości.

Oświadczenie przesłał nam Robert Jagła. Oto jego treść:

Oświadczenie Platformy Obywatelskiej Ziemi Świdnickiej w sprawie „gigantycznej propagandowej manipulacji” Wspólnoty Samorządowej

Budowa małej obwodnicy Świdnicy jest już niewątpliwym sukcesem mieszkańców Świdnicy i Powiatu Świdnickiego, którzy obdarzyli Platformę Obywatelską zaufaniem.

Końcem miesiąca maja bieżącego roku przedstawiciele PO ziemi świdnickiej tj. Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Zbigniew Szczygieł, Radni Powiatowi Tomasz Kurzawa i Robert Jagła oraz Radny Miejski Krzysztof Grudziński informowali o podjęciu decyzji przez Sejmik Wojewódzki Województwa Dolnośląskiego w sprawie budowy tzw. „małej” zachodniej obwodnicy Świdnicy. Zadanie to przyjęte kilka lat temu do programu inwestycyjnego województwa dolnośląskiego zostało przez ten czas poprzez prace projektowe i uzgodnieniowe przygotowane do fazy wykonawczej, końcem maja br Zarząd Województwa zabezpieczył w swoim budżecie niezbędne środki finansowe w wysokości 32 milionów złotych na jak najszybszą realizację tego zadania. Aktualnie Zarząd Województwa Dolnośląskiego oczekuje na pozwolenie budowlane oraz przygotowuje przetarg na budowę obwodnicy. Rozpoczęcie realizacji zadania winno nastąpić jeszcze tego roku.

Manipulacja działaczy Wspólnoty Samorządowej, której przewodniczy Prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek polega na oszustwie opinii publicznej, jakoby to podpisy poparcia mieszkańców Świdnicy dla akcji, której patronuje Wspólnota Samorządowa miały wywrzeć presję na Rządzie RP w osobie Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka oraz władzy wojewódzkiej w osobie Wicemarszałka Zbigniewa Szczygła jak najszybszego wybudowania zachodniej obwodnicy Świdnicy. Należy podkreślić, że zarówno harmonogram realizacji inwestycji jak i środki finansowe zostały na to zadanie zatwierdzone i wiedza ta jest już od ponad 2 miesięcy oczywista. Jednocześnie należy podkreślić, że jest to już druga próba, jak mniemamy wyborczej, manipulacji przez Wspólnotę Samorządową mieszkańcami Świdnicy. Wcześniej tj. na kilka dni przed formalnym podjęciem przewidywanej decyzji działacze Wspólnoty Samorządowej organizowali akcję zbierania podpisów pod listami poparcia dla inicjatywy budowy zachodniej obwodnicy Świdnicy doskonale wiedząc, że środki finansowe na to zadanie zostaną niemal nazajutrz zatwierdzone przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego.

Jesteśmy zdegustowani tak „obrzydliwymi” manipulacjami Pana Prezydenta Wojciecha Murdzka, który jak widać dla utrzymania fotela Prezydenta Świdnicy jest w stanie podszywać się pod niewątpliwy sukces naszego kandydata na Prezydenta Świdnicy Pana Zbigniewa Szczygła. W naszej ocenie już trwająca realizacja zadania pn. Budowa małej obwodnicy Świdnicy” jest już od jakiegoś czasu niewątpliwym sukcesem mieszkańców Świdnicy i Powiatu Świdnickiego, którzy raczyli obdarzyć nas zaufaniem.

Dziękujemy,

Liderzy Platformy Obywatelskiej w Powiecie Świdnickim

O zbieraniu podpisów za przyspieszeniem budowy obwodnic piszemy tutaj.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group