Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1320
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Po Jarmarku Wielkanocnym

Poniedziałek, 3 kwietnia 2023, 9:07
Aktualizacja: 11:08
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Po Jarmarku Wielkanocnym
Fot. Sylwester Bartczak
Kiermasz lokalnych producentów, wręczenie nagród w konkursach plastycznych, występy artystyczne – te i wiele innych atrakcji czekało na uczestników Jarmarku Wielkanocnego, jaki odbył się w Niedzielę Palmową, 2 kwietnia, w hali sportowo –edukacyjnej w Jaworzynie Śląskiej.

Jarmark obfitował w różnego rodzaju kiermasze: wielkanocnych ozdób, rękodzieła, świątecznych smakołyków, ciast i wypieków przygotowanych przez sołectwa gminy Jaworzyna Śląska, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i lokalnych producentów. Wśród odwiedzających nie zabrakło burmistrza Jaworzyny Śląskiej Grzegorza Grzegorzewicza oraz ministra Michała Dworczyka. Wśród wystawców zaprezentowali się natomiast Stowarzyszenie Wspierajmy się 60+, Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Jaworzyna Śląska, Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w Jaworzynie Śląskiej, Koło Gospodyń Wiejskich Fit Babki z Pastuchowa, Szczęśliwa Kurka z Olszan, Wellness or whatever, Soniaadora, Jagodowe Pole, Pracownia Joleńka.

Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, dla których przygotowano świąteczne warsztaty oraz występów artystycznych. Przed gośćmi zaprezentowali się także m.in. dzieci i młodzież z formacji tanecznej „Fart” oraz zespół „Jaworzynianie”.

Podczas jarmarku prowadzono zbiórkę charytatywną na rzecz Agatki Salamon, trzylatki, pochodzącej z Jaworzyny Śląskiej, która urodziła się z wrodzoną wadą serca, występująca pod nazwą skorygowane przełożenie wielkich pni tętniczych. Jest to rzadka wada, która prowadzi do niewydolności serduszka. Agatkę czeka operacja w Stanach Zjednoczonych. Jednak, aby do niej doszło, trzeba uzbierać 1,7 miliona złotych. Przedszkole Samorządowe „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej wraz z pracownikami, przedszkolakami i ich rodzicami, wolontariuszami przygotowało stoisko ze świątecznymi ozdobami, pysznymi pierogami i ciastami. Dzięki wsparciu mieszkańców gminy udało się uzbierać 14 217,18 zł i 130 euro.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group