Niedziela, 2 kwietnia
Imieniny: Franciszka, Władysława
Czytających: 823
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Po odbiorze technicznym

Piątek, 24 grudnia 2021, 7:31
Autor: red
Świebodzice: Po odbiorze technicznym
Fot. UM Świebodzice
We wtorek, 21 grudnia, odbył się odbiór techniczny robót budowlanych na obiekcie nr 1 Staw Warszawianka w Świebodzicach.

Wzięli w nim udział: Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Zastępca Burmistrza Tobiasz Wysoczański, Przedstawiciele Konsorcjum Firm Dariusz Stańczyk „ Sta-Dar”, Grzegorz Szmidla „Ogrody”, przedstawiciel Inspektorów Nadzoru Aneta Śmieszna, pracownicy Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miejskiego.

W parku otaczającym staw uporządkowano zieleń, wyeksponowano drzewa wzdłuż linii brzegowej, nasadzono krzewy ozdobne i pnącza wokół placów rekreacyjnych. Teren podzielono na strefy funkcjonalne i aktywności ruchowej. Zbudowano także pomieszczenia rekreacyjno-wypoczynkowe połączone wspólnym zadaszeniem tj.: letni pawilon gastronomiczny i szalet publiczny oraz pomieszczenie dla wędkarzy. Na terenie cypla podniesiono grunt kruszywem mineralnym, wybudowano plażę z palisadą, nasypem kamiennym i roślinnością na jej obrzeżach, zamontowano urządzenia placu zabaw, ławki i kosze.

Staw Warszawianka jest ostatnim zakończonym zadaniem z dwunastu realizowanych w ramach projektu dofinansowanego z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko pn. „Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w Gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zieleni w celu poprawy życia mieszkańców”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group