Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 692
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Jaworzyna Śląska: Po ostatniej sesji

Piątek, 26 kwietnia 2024, 13:48
Autor: red
Gmina Jaworzyna Śląska: Po ostatniej sesji
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Podsumowania, podziękowania i życzenia – w czwartek, 25 kwietnia odbyło się ostatnie posiedzenie rady miejskiej w Jaworzynie Śląskiej. Radni rozpoczęli swoją kadencję 23 listopada 2018 r. Łącznie odbyli 59 sesji. Nowo wybrani radni spotkają się 6 maja.

Od początku II RP kadencje samorządów trwały cztery lata, jednak od 2018 roku wprowadzono zasadę, że kadencja organów samorządu terytorialnego trwa 5 lat, licząc od dnia wyboru. Jednak wyborów samorządowych nie zorganizowano po upływie 5 lat, jesienią 2023 r., ale 7 kwietnia 2024 roku. Spowodowane było to rozdzieleniem wyborów parlamentarnych od samorządowych. Tym samym wydłużono kadencję samorządów o pół roku, do 30 kwietnia 2024 r.

Podczas LIX sesji podsumowano mijającą kadencję, władzom i radnym wręczono podziękowania. – To nie była łatwa kadencja. Przeżyliśmy okres pandemii, wybuch wojny, która wciąż trwa przy naszej wschodniej granicy. Ale też zrealizowaliśmy szereg inwestycji, bardzo ważnych dla mieszkańców. To trzeba wyraźnie powiedzieć, że takiego natężenia inwestycji, jak w tej kadencji, wcześniej nie było. Dziękuję burmistrzowi, zastępcy, pracownikom urzędu za wszystkie pozyskane środki, realizację inwestycji i ich rozliczenie. Dziękuję radnym za to, że choć nie zawsze się zgadzaliśmy, to podejmowaliśmy decyzje, patrząc przede wszystkim na dobro mieszkańców i gminy – mówił przewodniczący Artur Nazimek. – Ja również chciałbym podziękować za te 5,5 roku. Wiele się udało zrobić, gmina się zmieniła i to nie ulega wątpliwości. Ale chciałbym także życzyć dobrej współpracy nowo wybranym radnym. Z niektórymi będziemy dalej kontynuować pracę dla gminy, ale pojawią się też nowe osoby. Wyzwań przed nami jest bardzo dużo. Już w tej chwili mamy pozyskane ponad 100 milionów złotych na inwestycje – tłumaczył burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz.

W sesji wzięły udział także przedstawicielki Nowic, które w imieniu mieszkańców podziękowały reprezentującemu ich radnemu – Marianowi Gawronowi za dotychczasową współpracę na rzecz sołectwa. Radny nie startował w wyborach i nie będzie zasiadał w nowo wybranej radzie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group