Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 987
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Po raz kolejny oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od seniora

Czwartek, 12 kwietnia 2018, 7:39
Autor: red
Świdnica: Po raz kolejny oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od seniora
Fot. KPP Świdnica
Godną pochwały postawą wykazali się pracownicy jednej z placówek bankowych na terenie Świdnicy. Dzięki szybkiej interwencji obsługi banku, a także podjętych działań funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, 71–latka nie straciła 25 tyś. Łatwowierność seniorki chcieli wykorzystać oszuści, działający metodą „na syna oraz policjanta”.

Po raz kolejny oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od seniora. Do zdarzenia doszło 5 kwietnia br.

Do placówki bankowej przyszła 71-letnia kobieta, która potrzebowała pilnie pieniędzy. Poprosiła o wypłatę 25 tys. Twierdziła, że jej syn spowodował wypadek i potrzebuje pieniędzy na poczet kaucji. Po pieniądze miał zgłosić się „policjant” Była bardzo zdenerwowana i cały czas miała włączony telefon.

Z uwagi na szybką interwencję obsługi banku oraz podjęte działania funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy do wypłaty i przekazania pieniędzy oszustowi nie doszło.

Postawa pracowników banku zasługuje na słowa uznania, ale jest też doskonałym przykładem na to, że współpraca pracowników banku z policjantami jest nieodzownym elementem w zwalczaniu tego typu przestępczości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group