Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 982
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Pobiegli tropem

Niedziela, 1 marca 2020, 20:18
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 marca 2020, 14:19
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Pobiegli tropem
Fot. UM Jaworzyna Śląska
W niedzielę 1 marca w ponad 360 miastach w całym kraju, a także w wielu poza jego granicami, już po raz ósmy odbyły się okolicznościowe biegi „Tropem Wilczym”.

Data biegu co roku wyznaczana jest na dzień wolny od pracy przypadający najbliżej święta państwowego – Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które obchodzone jest 1 marca. W tym roku wypadło ono w niedzielę.

W Jaworzynie Śląskiej bieg odbył się już po raz czwarty. Masowe biegi z okazji Święta Niepodległości oraz Dnia Pamięci Żołnierzy wyklętych cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, mimo, że w terminach, w których się odbywają pogoda nie jest najlepsza.

W naszym mieście pobiegliśmy po raz czwarty, zachęceni dobrymi wrażeniami z poprzednich edycji. Pogoda była sprzyjająca, nie padało, a w powietrzu delikatnie wyczuwalna była już nieśmiało nadchodząca wiosna.

W tegorocznym biegu wzięło udział blisko 200 biegaczy, w tym spora grupa dzieci. Nie zabrakło również kibiców, zagrzewających do biegu. Zarówno start, jak i meta biegu wyznaczone zostały na stadionie miejskim w Jaworzynie Śląskiej. Dzieci miały do pokonania dystans 400 m., natomiast młodzież i dorośli startowali w biegu głównym na dystansie 1963 m. Długość dłuższego dystansu do pokonania nawiązuje do roku, w którym stracony został ostatni z żołnierzy, którzy po II Wojnie Światowej nie złożył broni i pozostawał w podziemiu. Był to Józef Franczak ps. „Lalek”, który w partyzantce walczył łącznie 23 lata (z czego 18 lat po wojnie).

W tego typu wydarzeniach najistotniejszy nie jest wynik, ale sam udział. Dlatego też każdy z biegaczy otrzymał pamiątkową koszulkę i medal za ukończenie biegu. Dodatkowo rozlosowane zostały atrakcyjne nagrody. Które ufundowali sponsorzy: Zakłady Porcelany Stołowej Karolina, Restauracja Magnolia Rast, Jako Polska oraz Gmina Jaworzyna Śląska. Wodę mineralną dla uczestników biegu ufundował Zespół Uzdrowisk Kłodzkich S.A. producent wody mineralnej „Staropolanka”. Serdeczne podziękowania należą się Panom Prezesom ZPS Karolina - Józefowi Dziedzicowi oraz Grzegorzowi Mechla, Panom Pawłowi Bujakowi oraz Jarosławowi Adamczewskiemu a także Panu Tomaszowi Mojsa oraz Wojciechowi Maj.

Po zakończeniu biegu, na wszystkich uczestników czekał gorący posiłek w postaci pysznego bigosu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group