• Poniedziałek, 21 października 2019
  • Godz. 23:08
  • Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba
  • Czytających: 847
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Pobiegli w „Biegu Pamięci – Gross Rosen”

Wiadomości: Rogoźnica
Środa, 11 maja 2011, 1:31
Aktualizacja: 1:32
Autor: MDvR
Fot. archiwum
Jubileuszowa 25. już edycja Ogólnopolskich Biegów Przełajowych „Bieg Pamięci – Gross Rosen” odbyły się 7 maja w Rogoźnicy. Zgodnie z tradycją przed rozpoczęciem biegów złożono wieńce pod Mauzoleum Pomordowanych znajdującym się w Muzeum KL Gross Rosen, a przyniesiony przez sztafetę uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy znicz pamięci został zapalony i tym samym uroczyście rozpoczął zmagania sportowe.

Dzięki pięknej słonecznej pogodnie na starcie stanęło 326 zawodników, którzy startowali w 11 kategoriach wiekowych. Zawody zostały zorganizowane przez Gminę Strzegom, Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych, Ochotniczą Straż Pożarną Gminy Strzegom, Szkołę Podstawową w Rogoźnicy oraz Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy. W punktacji Gmin zwyciężyła Gmina Strzegom. Zawodnicy, którzy zajęli czołowe miejsca zostali nagrodzeni, medalami, pucharami i nagrodami rzeczowymi. Po sportowych zmaganiach na wszystkich uczestników czekał gorący poczęstunek.

Rocznik 2004 i młodsi (startowało 15 osób)

Dziewczęta:
1. Karolina Kozieł – Świdnica
2. Milena Zuchmatowicz – Mściwojów
3. Inga Kotowicz – Strzegom
4. Paulina Łopatka – Strzegom
5. Klaudia Koba – Świdnica
6. Zuzanna Szylar – Strzegom

Chłopcy:
1. Dawid Bogacki – Żarów
2. Konrad Chrząstek – Żarów
3. Filip Nadybeł – Strzegom
4. Jakub Byczek – Strzegom
5. Michał Halik – Żarów
6. Mateusz Marek – Strzegom
7. Marcin Wojtków – Strzegom
8. Michał Leniuch - Strzegom
9. Mikołaj Ślemp – Strzegom

Rocznik 2002 – 2003 (startowało 21 osób)

Dziewczęta:
1. Hanna Fedyczkowska – Strzegom
2. Anna Białomyzy – Strzegom
3. Weronika Maciosz – Czarny Bór
4, Karolina Janus – Strzegom
5. Zuzanna Kawiak – Strzegom
6. Iwona Potoniec – Strzegom
7. Wioletta Kardynał – Strzegom

Chłopcy:
1. Michał Grobelny – Strzegom
2. Mikołaj Głuszczak – Strzegom
3. Wojciech Lesniak – Strzegom
4. Maciej Makówka – Strzegom
5. Bartosz Głód – Strzegom
6. Waldemar Drążek – Strzegom
7. Bartłomiej Wójtowicz – Strzegom
8. Kacper Trojanowski – Strzegom
9. Michał Szylar – Strzegom
10. Tadeusz Radzikowski – Świdnica
11. Jakub Sowizdzał – Strzegom
12. Jakub Grzymisławski – Mściwojów
13. Michał Masłak – Strzegom
14. Jakub Głód – Strzegom

Rocznik 2001 – 2000 (startowały 72 osoby)

Dziewczęta:
1. Martyna Dybiec – Czarny Bór 20
2. Adrianna Charzewska – Czarny Bór 19
3. Weronika Potoniec – Strzegom 18
4. Joanna Górska – Żarów 17
5. Nicole Szatkowska – Strzegom 16
6. Sabina Pękała – Strzegom 15
7. Ela Kuś – Świdnica 14
8. Paulina Łabędzka – Strzegom 13
9. Oliwia Szyszka – Świdnica 12
10. Aleksandra Chmielińska – Strzegom 11
11. Dominika Roszkowska – Strzegom 10
12. Ola Buchowska – Żarów 9
13. Wiktoria Rakoczy – Strzegom 8
14. Klaudia Głąb – Żarów 7
15. Adrianna Rakowska – Strzegom 6
16. Angela Felter – Żarów 5
17. Urszula Kiełbasa – Strzegom 4
18. Karolina Wójtowicz – Strzegom 3
19. Daria Rojek – Świdnica 2
20. Karolina Grzywińska – Strzegom 1

Chłopcy:
1. Wojciech Janik – Czarny Bór 20
2. Aleksander Olejko – Świdnica 19
3. Michał Somala – Świdnica 18
4. Jakub Krakowiak – Świdnica 17
5. Michał Bijak – Czarny Bór 16
6. Szymon Łopatka – strzegom 15
7. Bartosz Niedziałkowski – Świdnica 14
8. Mateusz Gnosowski – Czarny Bór 13
9. Hubert Jędrzejewski –strzegom 12
10. Jędrzej Glinka – Świdnica 11
11. Oskar Jochymek – Świdnica 10
12. Piotr Kozakiewicz –Strzegom 9
13. Wiktor Mikołajczyk – Strzegom 8
14. Jakub Białous – Strzegom 7
15. Łukasz Wróbel – Strzegom 6
16. Adrian Pyrdoł – Czarny Bór 5
17. Paweł Tomiczek – Żarów 4
18. Andrzej Buczek – Strzegom 3
19. Sebastian Węgrzynowicz – Strzegom 2
20. Norbert Szakiel – Świdnica 1

Rocznik 1999 -1998 (startowały 73 osoby)

Dziewczęta:
1. Monika Zaguba – Świdnica 20
2. Ola Borociec – Strzegom 19
3. Karina Twardak – Świdnica 18
4. Martyna Burzyńska – Strzegom 17
5. Magdalena Gnosowska – Czarny Bór 16
6. Magdalena Titowska – Strzegom 15
7. Karolina Baraniec – Czarny Bór 14
8. Wójtowicz – Strzegom 13
9. Paulina Ponińska – Świdnica 12
10. Agata Potoniec – Strzegom 11
11. Paulina Wąsala – Czarny Bór 10
12. Natalia Szczepek – Strzegom 9
13. Jagoda Mitzner – Świdnica 8
14. Sylwia Boczkala – Strzegom 7
15. Ola Mazur – żarów 6
16. Klara Skrzypek – Żarów 5
17. Ewelina Różycka – Strzegom 4
18. Sabina Nosal – Czarny Bór 3
19. Alicja Adamkiewicz – Czarny Bór 2
20. Dominika Krawczyk – Strzegom 1

Chłopcy:
1. Marcin Kołowski – Strzegom 20
2. Ernest Małecki – Strzegom 19
3. Paweł Konopka – Śwdnica 18
4. Michał Siniawski – Czarny Bór 17
5. Szymon Fedyczkowski – strzegom 16
6. Patryk Zym – Strzegom 15
7. Krystian Sapek - Żarów 14
8. Damian Myszkowski – Żarów 13
9. Oskar Kiejzik – Świdnica 12
10. Mariusz Synowiec- Strzegom 11
11. Przemysław Urban – Świdnica 10
12. Michał Słomiński – Świdnica 9
13. Arkadiusz Głowacki – Świdnica 8
14. Mariusz Krzyżak – Strzegom 7
15. Patryk Holz – strzegom 6
16. Jakub Kaszub – Strzegom 5
17. Dawid Głowacki – Świdnica 4
18. Mateusz Wołosz – Świdnica 3
19. Szymon Sosiński – Strzegom 2
20. Wiktor Przytocki – Strzegom 1

Rocznik 1997 (w biegu startowało 57 osób)

Dziewczęta:
1. Paulina Szakiel – Świdnica 20
2. Klaudia Głód – Czarny Bór 19
3. Kamila Łuszczki – Strzegom 18
4. Klaudia Sudujko – Świdnica 17
5. Małgorzata Misiura – Świdnica 16
6. Karolina Potoniec – Strzegom 15
7. Wiktoria Lasak – Strzegom 14
8. Magdalena Szczepny – Strzegom 13
9. Izabela Młocek – Mietków 12
10. Sylwia Sarlej – Świdnica 11
11. Paulina Femiak – Świdnica 10
12. Paulina Dominik – Żarów 9
13. Patrycja Bartosińska – Żarów 8
14. Kornelia Czubaszek – Żarów 7
15. Alicja Młocek – Mietków 6
16. Kamila Kowanetz – Strzegom 5
17. Emilia Jabczyk – Mietków 4
18. Justyna Bobowska- Strzegom 3
19. Klaudia Hucał – Strzegom 2
20. Izabela Lasak – Strzegom 1

Chłopcy:
1. Damian Karoń – Strzegom 20
2. Adrian Cielecki – Strzegom 19
3. Bartosz Knapik – Strzegom 18
4. Patryk Puzio - Strzegom 17
5. Dawid Byczek – Strzegom 16
6. Tomasz Makarewicz – Świdnica 15
7. Adam Gęsicki – Mietków 14
8. Mateusz Sobies – Czarny Bór 13
9. Kamil Ślęzak – Świdnica 12
10. Grzegorz Wróblewski – Świdnica 11
11. Karol Michalski – Świdnica 10
12. Łukasz Wójcik – Mietków 9
13. Sebastian Irla – Świdnica 8
14. Dawid Tupcik – Świdnica 7
15. Łukasz Rut – Świdnica 6
16. Mateusz Daszek – Strzegom 5
17. Patryk Kisielewski – Strzegom 4
18. Wiktor Krążek – Strzegom 3

Rocznik 1996 – 1995 (startowały 76 osób)

Dziewczęta:
1. Jagoda Glinka – Świdnica 20
2. Magdalena Sobies – Czarny Bór 19
3. Katarzyna Rokita – Mietków 18
4. Justyna Tkaczyk – Strzegom 17
5. Monika Honc – Czarny Bór 16
6. Eryka Janik – Żarów 15
7. Magda Wasilewska – Strzegom 14
8. Adrianna Lubera – Strzegom 13
9. Natalia Rydwańska – Strzegom 12
10. Sylwia Torbyś – Żarów 11
11. Patrycja Mrówka – Żarów 10
12. Agnieszka Jasińska – Żarów 9
13. Dominika Zaremba – Strzegom 8
14. Paulina Jewuła – Strzegom 7
15. Katarzyna Kania – Żarów 6
16. Monika Potoniec – Strzegom 5
17. Justyna Babiarz – Żarów 4
18. Natalia Lejtner – Strzegom 3
19. Magda Fesztner – Żarów 2
20. Mieczysława Kowalczyk – Żarów 1

Chłopcy:
1. Mateusz Janik – Czarny Bór 20
2. Łukasz Brańka – Żarów 19
3. Bartłomiej Filip – Czarny Bór 18
4. Szymon Lisowski – Strzegom 17
5. Krystian Cybulski – Strzegom 16
6. Karol Serafin – Żarów 15
7. Mariusz Zawiła – Strzegom 14
8. Gracja Cabała – Czarny Bór 13
9. Maciej Widlak – Czarny Bór 12
10. Hubert Skrzypek – Żarów 11
11. Hubert Kurzej – Strzegom 10
12. Grzegorz Marciniak – Świdnica 9
13. Jakub Seroczyński – Mietków 8
14. Marcin Krążek – Strzegom 7
15. Bartłomiej Iskra – Strzegom 6
16. Marcin Murdza – Strzegom 5
17. Piotr Rakowski – Strzegom 4
18. Maciej Stępień – Strzegom 3
19. Dominik Łopatka – Strzegom 2
20. Paweł Leśnicki – Strzegom 1

Rocznik 1994 -1993
1. Paulina Marks – Świdnica 20
1. Patryk Łuszczyna – Świdnica 20
3. Michał Kurowski – Świdnica 19

Bieg OPEN rocznik 1990 – 1981

Kobiety:
1. Sonia Jankowska – Świdnica 20
2. Halina Szczęsna – Radzikowska – Świdnica 19

Mężczyźni
1. Marcin Jagielski – Świdnica 20
2. Tomasz Gładysz – Świdnica 19

Bieg OPEN rocznik 1980 i starsi

Kobiety:
1. Justyna Fedyczkowska – Strzegom 20
2. Ewa Wiśniewska – Strzegom 19

Mężczyźni:
1. Mariusz Tokarczyk – Legnica 20
2. Ryszard Mydłowski – Świdnica 19
3. Narcyz Jasiecki - Świdnica 18

Klasyfikacja Gmin:
1. Strzegom 723 punkty
2. Świdnica 593 punkty
3. Czarny Bór 286 punktów
4. Żarów 207 punktów
5. Mietków 71 punktów
6. Legnica 20 punktów
7. Mściwojów 19 punktów

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group