Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 957
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Podatki w gminie Dobromierz uchwalone

Niedziela, 4 grudnia 2016, 10:04
Autor: red
Dobromierz: Podatki w gminie Dobromierz uchwalone
Fot. UG Dobromierz
Za nami XXIII sesja Rady Gminy Dobromierz. Główną tematykę obrad stanowiły podatki i opłaty lokalne.

W podatku rolnym na rok 2017 obowiązywać będzie stawka średniej ceny skupu żyta za okres 11 kwartałów ogłoszona w Komunikacje Prezesa GUS tj. 52,44 zł/dt. W podatku leśnym stawka obliczona według średniej ceny drewna uzyskanej przez nadleśnictwa za pierwsze trzy kwartały 2016 r. wyniesie 191,01 zł/m3. W przypadku podatku od nieruchomości zaproponowane stawki podatkowe dla osób fizycznych i prawnych zostały podniesione za budynki mieszkalne o 0,01 zł, w budynkach pozostałych o 0,10 zł, za grunty pozostałe o 0,05 zł, nie przekraczając górnych stawek obowiązujących w 2017 r. Obniżono natomiast stawki dla budynków związanych z działalnością gospodarczą, budynków związanych z udzieleniem świadczeń zdrowotnych oraz budynków zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnym - są to górne stawki obowiązujące w 2017 r.

Stawki podatku od środków transportowych, podobnie jak w roku poprzednim, są zgodne z górną granicą tych stawek, po zaokrągleniu do pełnych złotych przewidzianą w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych. Stawki te zmienne są co roku w stopniu odpowiadającym wskaźnikowi inflacji za pierwsze półrocze roku poprzedzającego zmianę. Zgodnie z komunikatem Prezesa GUS z 11 lipca br., ceny towarów i usług w I półroczu tego roku w odniesieniu do analogicznego okresu 2015 r. spadły o 0,9%, w związku z tym o taki sam wskaźnik zmaleją górne granice stawek kwotowych podatku od środków transportowych.

Wprowadzone zostały również zmiany dotyczące stawki opłaty prolongacyjnej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami stawka opłaty prolongacyjnej jest równa obniżonej stawce odsetek za zwłokę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group