Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 892
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Bystrzyca Górna: Podłoga wymaga interwencji – Sobotni Wolontariat w domu dziecka

Sobota, 15 stycznia 2011, 7:44
Aktualizacja: 7:48
Autor: red.
Świdnica/Bystrzyca Górna: Podłoga wymaga interwencji – Sobotni Wolontariat w domu dziecka
Tą podłogę trzeba wymienić.
Fot. LM
Kolejny raz pracownicy świdnickiego marketu ruszą remontować Dom Dziecka w Bystrzycy Górnej. A to dlatego, że tam skierowali ich zwycięzcy konkursu „Dach nad głową” pod naszym patronatem – uczniowie Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym. Dziś zajmą się podłogą w placówce.

Sobotni Wolontariat to akcja, w ramach której pracownicy Leroy Merlin wykonują niezbędne prace remontowe. Konkretniej jest to druga część innej akcji - „Dachu nad głową”. W listopadowym konkursie wzięło udział szesnaście drużyn ze szkół podstawowych z powiatu świdnickiego, dzierżoniowskiego i wałbrzyskiego. Zadaniem uczestników było zbudowanie domu marzeń z klocków Lego. Każda drużyna musiała wytypować jeden podmiot charytatywny, u którego w siedzibie zostanie przeprowadzony remont w ramach Sobotniego Wolontariatu.

Ogromną różnicą głosów wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym, która do Sobotniego Wolontariatu wytypowała Dom Dziecka w Bystrzycy Górnej. Jest to ta sama placówka, w której rok temu odbywała się pierwsza edycja wolontariatu.

- Cieszymy się, że to już kolejny rok, w którym LM pomoże nam w remoncie naszego Domu Dziecka - mówi Dorota Gacek, dyrektor Domu dziecka w Bystrzycy Górnej. - Zgłosiliśmy jedną z najpilniejszych potrzeb, czyli wymianę podłogi, i ona będzie realizowana.

Podłoga przeznaczona do remontu wymaga natychmiastowej interwencji, a jest to powierzchnia wielkości około 30 metrów - w korytarzu bystrzyckiego Domu Dziecka. Stara podłoga zostanie zerwana. Po czym po odpowiednim przygotowaniu podłoża – m.in. po położeniu folii izolacyjnej i gąbki, położony będzie grubszy panel, odporny na ścieranie. Całość wykonanych prac to wartość około 1500zł. Koszt materiałów oraz wykonanie w całości przejmuje na siebie market Leroy Merlin w Świdnicy. Prace remontowe zostaną przeprowadzone przez pracowników marketu Leroy Merlin, którzy nie otrzymają za ten dzień wynagrodzenia. Ich obecność w Domu Dziecka, zgodnie z nazwą akcji to Sobotni Wolontariat.

- Cieszę się, że po raz kolejny możemy pomóc - mówi Jacek Burdziełowski, dyrektor Leroy Merlin w Świdnicy. - To wspaniałe doświadczenie, sprawiające mi i wszystkim pracownikom Leroy Merlin wiele radości. Bo cóż może bardziej cieszyć niż uśmiech dziecka.

- Każda akcja, która ma na celu pomoc dzieciom pozbawianym czasowo opieki rodzicielskiej, a wynikająca z inicjatyw społecznych, szkół , pracowników różnych firm, jest szczególnie cenna. Otwiera ona bowiem lokalne społeczności na problemy dzieci przebywających w placówkach socjalizacyjnych. Akcje takie nie tylko dają wsparcie materialne, ale również poczucie, że nie jesteśmy sami i że są ludzie gotowi pomagać tym najsłabszym, najmłodszym - dodaje Dorota Gacek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group