Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 606
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podróż z odrobiną cudów w Kinotece – dziś seans

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 22 października 2010, 8:23
Aktualizacja: 8:24
Autor: red.
Fot. MBP
Polsko–szwedzki film obyczajowy wyreżyserowany przez Jarosława Szodę i Bolesława Pawicę będzie dziś można obejrzeć w Kinotece. „Handlarz cudów” opowiada o podróży przez Europę młodego Polaka – Stefana (Borys Szyc) i dwójki dagestańskich dzieci–uchodźców: Uriki i Hasima. Podróży nielegalnej…

Gdy coś nie jest zgodne z prawem, to zwykle prowadzi do różnych komplikacji. W podróży Stefana pewnym utrudnieniem jest też fakt, że bohaterów dzieli praktycznie wszystko: wiek, religia, kultura.

Obraz Szozdy i Pawicy powstał w zeszłym roku i został nagrodzony kilkoma wyróżnieniami. Na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Anna Englert otrzymała za niego nagrodę za kostiumy, na Przeglądzie Polskich Filmów Fabularnych w Koninie Jarosław Szozda i Bolesław Pawica odebrali Nagrodę Publiczności, reżyserzy też dostali nagrodę krytyków chicagowskich za "znakomite zdjęcia i walory wizualne" na Festiwalu Polskich Filmów w Chicago.

Kinoteka startuje dziś o godz. 17.00 w Sali Cysterskiej na I piętrze budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy. Wstęp wolny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group