Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 868
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Podsumowanie "długiego weekendu" na Dolnym Śląsku

Poniedziałek, 18 sierpnia 2014, 11:36
Aktualizacja: 11:38
Autor: red.
Dolny Śląsk: Podsumowanie "długiego weekendu" na Dolnym Śląsku
Fot. KWP Wrocław
Długi weekend, to dla mieszkańców czas odpoczynku, a dla policjantów wszystkich pionów okres intensywnej pracy. W ciągu czterech minionych dni podczas działań na drogach województwa dolnośląskiego funkcjonariusze ujawnili i wyeliminowali z ruchu 95 nietrzeźwych kierujących. Od czwartku do niedzieli odnotowano łącznie 25 wypadków na szlakach komunikacyjnych.

Podczas kolejnego już w tym roku długiego weekendu, tak jak wcześniej nad bezpieczeństwem podróżujących i wypoczywających czuwała większa ilość policjantów ruchu drogowego, prewencji czy też pionu kryminalnego. W ciągu czterech minionych dni, na terenie Dolnego Śląska funkcjonariusze zatrzymali kilkadziesiąt nietrzeźwych osób prowadzących pojazdy.

Mimo apeli o rozsądek i bezpieczną jazdę, niestety nie wszyscy kierujący stosowali się na drogach do obowiązujących przepisów. Od czwartku do niedzieli odnotowano na terenie województwa 25 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 28 odniosło obrażenia. Policjanci ujawnili i zatrzymali 95 osób, które zdecydowały się wsiąść w stanie nietrzeźwości za kierownicę swoich pojazdów.

Głównymi przyczynami wypadków były nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do warunków panujących na drodze, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, czy też nieprawidłowe wyprzedzanie. Tragiczny wypadek zdarzył się w niedzielę na drodze gminnej w powiecie świdnickim gdzie kierujący motocyklem jadący z pasażerem na łuku drogi zjechał do rowu i koziołkował. Pasażer w wyniku poniesionych obrażeń zmarł.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group