Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 613
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Podsumowanie projektu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”

Wtorek, 6 czerwca 2017, 17:27
Autor: red
Świdnica: Podsumowanie projektu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”
Fot. UM Świdnica
Zbliżające się zakończenie roku szkolnego to doskonały moment, aby przedstawić działania z realizacji programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”.

W poniedziałek, 12 czerwca o godz. 17.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury w Świdnicy odbędzie się uroczyste podsumowanie projektu oraz gala wręczenia nagród dla uczestników programu.

Jest on realizowany przez Gminę Miasto Świdnica we współpracy ze Stowarzyszeniem Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, Forum Obywatelskiego Rozwoju, Powiatowym Urzędem Pracy oraz Powiatem Świdnica. Ma na celu zachęcenie młodych ludzi do pracy i zamieszkania w Świdnicy i okolicach oraz do kształcenia na kierunkach przydatnych na lokalnym rynku pracy. Pierwsza edycja „Zostańcie z nami” skierowana była do uczniów trzecich klas świdnickich gimnazjów. Ponad 150 uczestników przez cały rok szkolny brało udział w różnych zadaniach i konkursach.

- Wymierne skutki tego programu to m.in. nawiązanie współpracy pomiędzy przedsiębiorcami i szkołami średnimi w zakresie klas patronackich, szkoleń, praktyk czy staży zawodowych. Współpraca taka została przypieczętowana pomiędzy firmami RST Software Masters a Zespołem Szkół Budowlano-Elektrycznych; a także pomiędzy firmą AMS sp. z o.o. a Zespołem Szkół Mechanicznych w Świdnicy – mówi zastępca prezydenta, Szymon Chojnowski.

Przez cały rok szkolny prowadzono także warsztaty doradztwa zawodowego oraz specjalne lekcje z ekonomii i przedsiębiorczości. Uczniowie mogli zwiedzić i z bliska poznać pracę w takich firmach jak: ZUPBADURA, Franc - Textil Sp. z o.o., Krause Sp. z o.o., RST Software Masters, AMS Sp. z o.o., FW Jodko – Schiewe i Galess Sp. z o.o..

- Poznanie od kuchni funkcjonowania zakładów pracy może pomóc młodzieży w tworzeniu i realizacji planów zawodowych oraz kształtować świadomość i obraz pracy w warunkach obecnej gospodarki rynkowej – dodaje zastępca prezydenta, Szymon Chojnowski.

W pierwszej edycji programu, zrealizowano dwa konkursy: „ZaLOGOWANI” oraz „Mój pierwszy milion”. Uczestnicy mogli wykazać się kreatywnością i swoimi zdolnościami projektując znak graficzny programu "Zostańcie z nami - Miasto i Powiat Świdnica" oraz zdobywać, w formie dydaktycznej gry i warsztatów, praktyczną wiedzę w zakresie przedsiębiorczości i rynku pracy. Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody. Kto otrzymał najwięcej punktów i wygrał oraz jakie niespodzianki czekają na uczestników kolejnej edycji? Wszystkiego dowiemy się już 12 czerwca podczas podsumowania programu.

Więcej szczegółów na stronie: www.zostancieznami.pl i na facebooku www.facebook.com/zostancieznami/.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group