Czwartek, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 1233
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Podwórka do rewitalizacji

Poniedziałek, 7 lutego 2022, 9:20
Aktualizacja: 11:20
Autor: red
Strzegom: Podwórka do rewitalizacji
Fot. UM Strzegom
Mamy bardzo dobrą informację dla mieszkańców ul. Kościelnej, ul. Dąbrowskiego i ul. Szkolnej w Strzegomiu.

Podwórko zlokalizowane w obrębie tych ulic zostanie zrewitalizowane. Dzięki temu ścisłe centrum Strzegomia nie tylko diametralnie zmieni wygląd, ale również nastąpi poprawa funkcjonowania układu komunikacyjnego i zwiększy się bezpieczeństwo.
Umowa na zadanie inwestycyjne pn. "Rewitalizacja terenu pomiędzy ul. Kościelną, ul. Jarosława Dąbrowskiego i ul. Szkolną" w Strzegomiu została podpisana 14 grudnia 2021 r.

Jak informuje naczelnik Wydziału Gospodarki Lokalowej w UM w Strzegomiu - Wioleta Wnęk-Soczyńska, w zakres prac wchodzą: remont i wymiana nawierzchni drogi dojazdowej, odwodnienie terenu, budowa oświetlenia ulicznego, wykonanie chodników, dojść do śmietników, rozbiórka trzech istniejących budynków (komórek) oraz fragmentu muru zabytkowego, a także wykonanie nasadzeń krzewów ozdobnych i bylin. Prace już się rozpoczęły i potrwają do sierpnia tego roku.

Z faktu rewitalizacji podwórka ucieszą się zapewne również kierowcy parkujący na parkingu, którego administratorem jest spółka ZUK. Dojazd w to miejsce nie będzie już nastręczał problemów ze względu na wymianę nawierzchni, która zostanie pokryta kostką granitową.

Zadaniem projektu jest poprawa funkcjonowania układu komunikacyjnego oraz podniesienie estetyki i bezpieczeństwa terenu w centrum miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group