Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 945
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Podwórko coraz piękniejsze

Piątek, 20 kwietnia 2018, 17:50
Autor: red
Strzegom: Podwórko coraz piękniejsze
Fot. UM Strzegom
Podwórko zlokalizowane pomiędzy ulicami: Świdnicką, Boh. Getta, Krótką, Rynkiem i Ogrodową w Strzegomiu zmienia się nie do poznania.

Właśnie zakończyły się prace związane z przebudową ciągu pieszo-jezdnego i wykonaniem miejsc parkingowych.

Nierówna i krzywa nawierzchnia, brak miejsc parkingowych z prawdziwego zdarzenia, nieład i nieporządek - tak do niedawna wyglądało jedno z największych podwórek w naszym mieście. Teraz ten niezbyt korzystny obraz uległ zdecydowanej poprawie, z czego zadowoleni są mieszkańcy okolicznych budynków. - Bez porównania. Nareszcie nasze podwórko zaczyna wyglądać tak jak należy. Cieszę się z tej modernizacji. To wielki krok naprzód.
- W końcu możemy zaparkować nasze samochody obok swoich posesji. Już niedługo pojawią się nowe nasadzenia, które sprawią, że ten teren zyska jeszcze na wyglądzie - podkreślają mieszkańcy podwórka.

Jak informuje Jarosław Smordowski, naczelnik Wydziału Gospodarki Lokalowej w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu, kolejnymi etapami realizacji tego zadania będzie zagospodarowanie pozostałej części podwórka. - Będą zlikwidowane szpecące komórki gospodarcze, na miejscu których powstaną nowoczesne boksy śmietnikowe dla okolicznych wspólnot mieszkaniowych, wykonane zostanie oświetlenie, nastąpi montaż urządzeń zabawowych i wypoczynkowych oraz nasadzone zostaną nowe drzewa i krzewy ozdobne.

Pierwszy wniosek w sprawie remontu podwórka w 2015 r. złożyła do Budżetu Obywatelskiego mieszkanka Strzegomia, jednak wtedy nie zyskał on poparcia. Remont doszedł do skutku dzięki zaangażowaniu radnych RM w Strzegomiu: Moniki Kozłowskiej i Cezarego Włodarczyka, którzy włożyli wnioski w tej sprawie do Budżetu Obywatelskiego na lata 2017 i 2018.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group