Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 489
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Podyskutują nad problemami społecznymi

Czwartek, 4 listopada 2010, 7:52
Aktualizacja: Piątek, 5 listopada 2010, 6:47
Autor: KO
Świdnica: Podyskutują nad problemami społecznymi
Lidia Bakalarczyk, przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych i Bezpieczeństwa Rady Miejskiej w Świdnicy i Mariusz Barcicki, członek tej komisji.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Na dziś zaplanowano konsultacje nad strategią rozwiązywania problemów społecznych w Świdnicy. Obradować będą przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych, miejskich i powiatowych instytucji, placówek oświatowych, parafii oraz rady miejskiej.

Dokument przygotowywany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy pod tytułem „Strategii rozwiązywania problemów społecznych w Gminie Miasto Świdnica na lata 2011-2018” po konsultacjach zostanie przedstawiony radzie miejskiej.

- Strategia ma określić kierunki i priorytety polityki społecznej miasta na najbliższe lata – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy. - Budowa strategii nie może odbywać się w oderwaniu od instytucji i osób, które mają wpływ na naszą lokalną rzeczywistość, stąd konsultacje.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 w sali narad Urzędu Miejskiego w Świdnicy (budynek Urzędu Stanu Cywilnego, ul. Armii Krajowej 47). W programie przewidziano m. in. prezentacje tematów przygotowanych przez osoby zawodowo związane z problematyką społeczną oraz pracę w zespołach nad wyznaczonymi obszarami tematycznymi: bezpieczna rodzina; osoby w wieku senioralnym, niepełnosprawne i chore; rynek pracy i edukacja; jakość życia mieszkańców Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group