Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 558
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Pojazd dla Witoszowa

Piątek, 26 czerwca 2020, 17:20
Autor: red
Witoszów Dolny: Pojazd dla Witoszowa
Fot. Gmina Świdnica
Kolejne 37 wozów bojowych trafi do dolnośląskich ochotniczych straży pożarnych. Uroczyste wręczenie promes odbyło się w środę, 24 czerwca w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu. Dokument gwarantujący środki w wysokości 460 tys. zł. odebrali: w imieniu OSP Witoszów Dolny prezes OSP Marcin Klęsk, a w imieniu gminy Świdnica zastępca wójta Bartłomiej Strózik.

Dzięki staraniom władz gminy Świdnica jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Witoszowie Dolnym została ujęta w wykazie planowanych zakupów samochodów ratowniczo-gaśniczych na rok 2020.
Dofinansowanie na pochodzi ze środków: krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego w wysokości 200 tys. zł oraz ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 260 tys. zł. Wkład własny gminy wyniesie 300 tys. zł.
- Warto podkreślić, że na terenie gminy Świdnica 3 jednostki OSP włączone są do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, a wśród nich OSP Witoszów Dolny. W 2019 roku strażacy ochotnicy z Witoszowa Dolnego zdobyli I miejsce w gminnych i powiatowych zawodach strażackich. Mają także godnych naśladowców, bowiem Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Witoszowa Dolnego zdobyła również 1 miejsce w ubiegłorocznych zawodach pożarniczych w swojej kategorii wiekowej. Zatem każdy zakup sprzętu pożarniczego ratującego życie i mienie to tak naprawdę inwestycja w bezpieczeństwo każdego z nas – podkreśla Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group