Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 1195
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Pokaz umiejętności

Niedziela, 7 maja 2023, 7:31
Aktualizacja: 11:32
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Pokaz umiejętności
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Pokaz niezwykłej sprawności i widowiskowych ćwiczeń bojowych zaserwowali członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej gminy, którzy jak co roku stanęli do rywalizacji o tytuł najlepszej drużyny strażackiej. 6 maja na stadionie miejskim w Jaworzynie Śląskiej w zawodach sportowo–pożarniczych wyłoniono najlepsze drużyny w poszczególnych kategoriach.

Widowiskowa rywalizacja rozpoczęła się o godz. 12.00. Strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach: biegu sztafetowym i ćwiczeniach bojowych w różnych kategoriach wiekowych. – Zawody to ważne wydarzenie nie tylko dla strażaków, ale też dla nas. Spędzamy wspólnie czas, podziwiamy Wasze umiejętności, mam nadzieję, szczególnie w jeśli chodzi o najmłodszych, że dobrze się bawimy. Po raz kolejny udowodniliście, że możemy czuć się z wami bezpieczni i za to wam dziękujemy. Za to, że jesteście, że zawsze na was można liczyć, że angażujecie się społecznie w życie gminy i swoich małych ojczyzn – mówił burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz.

Razem z nim strażaków zagrzewali do walki m.in. wiceminister Ireneusz Zyska, wicemarszałek Grzegorz Macko, zastępca burmistrza Justyna Chrebela, komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy Dariusz Budkiewicz, prezes zarządu Powiatowego OSP w Świdnicy Janusz Zawadzki, prezes Miejsko-Gminnego Związku Straży Pożarnej w Jaworzynie Śląskiej Józef Kogut, radni miejscy Romuald Madaj, Marian Gawron, Arkadiusz Stelmach, Barbara Chromy, Sylwester Terpic, Mariusz Więcek, Wojciech Syntyrz, Katarzyna Chmielowiec.

Po pełnych emocji zawodach nagrodzono zwycięzców. Laureaci pierwszych miejsc będą reprezentować gminę w eliminacjach powiatowych.

MDP 7-11:

I miejsce OSP Pasieczna

II miejsce OSP Nowice

MDP 12-15 lat:

II miejsce OSP Bolesławice

II miejsce OSP Pasieczna

III miejsce OSP Pastuchów

MDP dziewczęta 16-18 lat

I miejsce OSP Nowice

KDP:

I miejsce OSP Piotrowice Świdnickie

II miejsce OSP Jaworzyna Śląska

Seniorzy:

I miejsce OSP Jaworzyna Śląska

II miejsce OSP Piotrowice Świdnickie

III miejsce OSP Bolesławice

IV miejsce OSP Pasieczna

V miejsce OSP Pastuchów

VI miejsce OSP Nowice

VII miejsce Przyzakładowa OSP ZEBRA

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group