Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 614
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pokoleniowo, czyli Krąg dla rodziców

Poniedziałek, 21 marca 2011, 6:17
Aktualizacja: 15:15
Autor: GrA
Świdnica: Pokoleniowo, czyli Krąg dla rodziców
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Tradycyjnym polonezem, ale w nieco mniej tradycyjnym wykonaniu rozpoczął się występ debiutujących na deskach świdnickiego teatru najmłodszych świdnickich tancerzy.

Mali tancerze ze świdnickiej grupy Mała Świdnica prowadzonej przez Marię i Wojciecha Skiślewiczów w rytm poloneza wkroczyli wczoraj na świdnicką scenę. A w parach towarzyszyli im nietypowo... rodzice. - Chcieliśmy, żeby debiutanci czuli się mniej skrępowani - wyjaśnia Maria Skiślewicz, choreograf zespołu. Młodzi tancerze debiutowali w kilku odsłonach m.in. klasycznego jeziora łabędziego i w luźniejszej, dyskotekowej formie.

Przed rodzicami i dziadkami, bo głównie dla nich został zorganizowany ten koncert, zaprezentował się także w przeróżnych odsłonach świdnicki Zespół Tańca Narodowego i Estradowego Krąg. Nie zabrakło rytmów z lat 80., 60., czy 50., ale i popularnego kankana, czy polskich tańców narodowych.

A cały dochód z tego rodzinnego koncertu zostanie przeznaczony na czerwcowy wyjazd świdnickiego Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego Krąg na Krym. Zespół na pokrycie kosztów podróży oraz dwunastodniowego pobytu na Ukrainie potrzebuje zebrać 90 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group