Czwartek, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 575
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Pół miliona na remonty dróg

Niedziela, 16 maja 2010, 14:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 maja 2010, 8:08
Autor: KO
powiat świdnicki: Pół miliona na remonty dróg
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Powiatowi udało się zaoszczędzić 500 tys. zł na przetargach związanych ze schetynówkami. Te pieniądze teraz pójdą na rozszerzenie zakresu remontów dróg. Zadowoleni powinni być najbardziej mieszkańcy Pankowa.

Powiat świdnicki realizuje dwa remonty w ramach tzw. schetynówek, czyli Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych. W programie tym mechanizm wygląda tak: połowę pieniędzy wykłada samorząd, połowę dorzuca rząd. Taka pomoc jest potrzebna, ale przy okazji jest wiele formalności.

Świdnickim urzędnikom udało się tak rozstrzygnąć przetargi na dwie drogi: Strzelce-Chwałków oraz Pszenno-Wilków-Niegoszów-Panków, że zostało 500 tys. zł. Według prawa jednak te pieniądze nie mogły być „dołożone” do bieżących remontów. Wszystko zmienił faks od wojewody, który do starostwa przyszedł w tym tygodniu.

- Możemy zwiększyć zakres rzeczowy remontów – cieszy się wicestarosta Ryszard Wawryniewicz. – W piśmie od wojewody czytamy, że MSWiA przychyla się do naszej prośby.

A to bardzo dobrze, bo jeśli chodzi o drogę do Pankowa, pierwotnie jej remont miał skończyć się 1,5 km przed końcem szosy. Wicestarosta zapowiedział, że dzięki dodatkowym pieniądzom, droga zostanie odnowiona w całości.

W tym roku na remonty dróg powiat przeznaczył 20 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group