Sobota, 1 kwietnia
Imieniny: Grażyny, Ireny
Czytających: 757
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Polacy i Czesi wspólnie na targach i forum gospodarczym

Wtorek, 29 listopada 2011, 8:17
Aktualizacja: 8:52
Autor: oprac. Ika
Świdnica: Polacy i Czesi wspólnie na targach i forum gospodarczym
Fot. SIPH
Już po raz trzeci Sudecka Izba Przemysłowo–Handlowa w Świdnicy we współpracy z Izbą Gospodarczą Województwa Kralovehradeckiego w Hradec Králové organizują targi kooperacyjne i forum gospodarcze. Początek grudnia przebiegnie więc w Świdnicy pod znakiem polsko–czeskiej współpracy.

To będzie prawdziwa gratka dla przedsiębiorców, którzy nie boją się wykraczać poza granice...

Na początek targi

Polsko-Czeskie Targi Kooperacyjne zaplanowano na czwartek, 1 grudnia. Są one organizowane w ramach projektu: „Stworzenie sieci Punktów Kontaktowych Czesko-Polskiej Współpracy Gospodarczej”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska 2007-2013. Targi te pozwolą nawiązać kontakty handlowe z partnerami z Czech. Ale nie tylko o kontakty handlowe chodzi. Podczas imprezy będzie też można rozwijać już istniejącą współpracę: biznesową, kulturalną i społeczną. Będzie to możliwe dzięki rozmowom przy stolikach. Przedsiębiorcy chcący nawiązać i rozwijać kontakty z czeskimi partnerami będą mieli sporo czasu, aby zrobić ten pierwszy krok, który zazwyczaj jest najtrudniejszy do wykonania.

Ze strony czeskiej swoje przybycie już potwierdzili: Expres Menu (gastronomia, produkcja żywności), Mareček (rolnictwo), Zdeněk Říha (budownictwo drogowe), Braha Plasty sp. z o.o. (przetwórstwo tworzyw sztucznych, wytłaczanie, odlewy ciśnieniowe), Media Marketing Services SA (media), E.I.S. Servis sp. z o.o. (usługi drogowe), Imesta sp. z o.o. (budownictwo), Texim sp. z o.o.(meble ogrodowe, węże ogrodowe, uszczelki do drzwi i okien), Agrostav SA (budownictwo) oraz Saxana (tekstylia, przemysł odzieżowy, produkcja konfekcji damskiej, usługi cateringowe).

Polskie firmy będą reprezentowały m.in. branże: energetyka, automatyka, przemysł, obróbka metali, motoryzacja, transport, spedycja, budownictwo, poligrafia i reklama, usługi finansowe, szkolenia, konsulting, doradztwo, ubezpieczenia, usługi IT czy producenci mebli. - Na polsko-czeskich targach będę gościł po raz pierwszy, wcześniej uczestniczyłem w targach z firmami dolnośląskimi. Do wzięcia udziału w tym wydarzeniu zachęciła mnie informacja, że kontrahenci z Czech poszukują producentów mebli - mówi Marek Simkiewcz, właściciel firmy Eurostyl.

Polsko-Czeskie Targi Kooperacyjne będą miały miejsce w siedzibie SIPH (Rynek 1A, Świdnica) w czwartek, 1 grudnia, w godz. 10.00-14.00. Rozpoczną się one od seminarium na temat pozyskiwania środków finansowych z dotacji unijnych, jednocześnie trwać będą rozmowy biznesowe przy stolikach. Targi zakończą się również przy stole - obiadem.

Dzień drugi: forum

Polsko-Czeskie Forum Gospodarcze zaplanowano już na kolejny dzień - na piątek, 2 grudnia. Jego hasło to: „7 lat polsko-czeskiej współpracy gospodarczej w Europie bez granic”. W trakcie spotkania poruszana będzie problematyka polsko-czeskiej współpracy handlowej i inwestycyjnej.

Jak przez granicę w Europie bez granic kooperują firmy polskie i czeskie? W jaki sposób w obu krajach są rozwiązywane kwestie związane z podejmowaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej? Na te pytania poznamy odpowiedź w piątek, 2 grudnia, w godz. 10.00-14.00. Podczas spotkania przyjrzymy się także dobrym przykładom polsko-czeskiej współpracy gospodarczej. Na forum obecni będą przede wszystkim przedsiębiorcy, ale również instytucje otoczenia biznesu oraz władze samorządowe. Uczestników forum powitają: Ryszard Sobański, prezydent Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy, Alicja Synowska, wicestarosta Powiatu Świdnickiego, Ing. Karel Kysilka, radca handlowy Ambasady Republiki Czeskiej w Warszawie oraz Arkadiusz Ignasiak, Konsul Honorowy Republiki Czeskiej we Wrocławiu. Głos zabiorą eksperci z Polski i z Czech: František Molík (Izba Gospodarcza Województwa Kralovekradeckiego, dyrektor oddziału w Nachodzie), Julian Golak (radny Województwa Dolnośląskiego), Petr Lindr (Centralny Rejestr Produktów i Firm Axis4), Anna Izbińska (Enterprise Europe Network przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.) oraz Mariusz Hoszowski, (wiceprezydent Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej).

Wśród polskich firm biorących udział w dwudniowej imprezie są takie, które współpracują już z przedsiębiorcami z Czech. - Mamy partnerów praktycznie w całej Europie, ale wciąż poszukujemy nowych odbiorców - mówi Piotr Świszcz, dyrektor handlowy firmy Domino. - Współpraca z Czechami układa się pomyślnie, z roku na rok mamy tam coraz więcej odbiorców. Mam nadzieję, że podczas forum i targów polsko-czeskich spotkamy się z nowymi partnerami i wymienimy się doświadczeniami z innymi firmami kooperującymi.

Dwa dni - i wszystko bezpłatnie

Osoby zainteresowane udziałem w targach oraz w forum powinny się skontaktować z organizatorem: Sudecką Izbą Przemysłowo-Handlową w Świdnicy (Rynek 1 A, 58-100 Świdnica, telefon 0048 74 8535009, faks 0048 74 8569388, e-mail: siph@siph.pl). Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie organizatora: www.siph.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group