Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 795
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Policja z nowym wozem

Środa, 8 lutego 2023, 13:57
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Policja z nowym wozem
Fot. KPP Świdnica
Flota świdnickiej Policji powiększyła się o elektryczny radiowozów marki Nissan model Leaf, który wykorzystywać będą teraz funkcjonariusze pełniący służbę na terenie powiatu świdnickiego. Radiowóz to zakup współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz budżetu Komendy Głównej Policji.

6 lutego bieżącego roku przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, odbyło się uroczyste przekazanie nowych pojazdów służbowych dla dolnośląskich policjantów w tym radiowozu dla świdnickiej komendy. W spotkaniu, którego gospodarzem był Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski wraz ze swoim zastępcą – insp. Robertem Frąckowiakiem, uczestniczył Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Łukasz Kasztelowicz wraz ze swoim zastępcą Bartłomiejem Wiązowskim, a także policjanci odbierający dziś klucze do nowych pojazdów. A wśród nich asp. szt. Remigisz Strzelczyk -Kierownik Posterunku Policji w Marcinowicach który odebrał kluczyki do nowego elektrycznego radiowozu - pierwszego takiego w powiecie świdnickim.

Elektryczny radiowóz marki Nissan model Leaf wraz ze stacją do ładowania zostały zakupione w ramach współfinansowania ze środków Komendy Głównej Policji oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Elektromobilność to ważna sprawa, bo wiąże się bezpośrednio z ograniczeniem emisji spalin, a otrzymany nowy pojazd dadzą policjantom możliwość realizacji ustawowych zadań, na jeszcze wyższym niż dotychczas poziomie i z troską o środowisko. Auto te znacząco różni się od tych standardowych, które wykorzystywane były dotychczas przez funkcjonariuszy, szczególnie w aspekcie emisji spalin do atmosfery, co jak wiemy, ma bezpośredni wpływ na poziom czystości powietrza. Wszystko za sprawą wyposażenia w napęd elektryczny, ale też inne ciekawe oraz funkcjonalne rozwiązania. Radiowóz już jeździ po drogach Gminy Marcinowice i wykorzystywany jest do realizacji zadań na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group