Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Policjanci przechwycili ponad 8600 porcji narkotyków

Czwartek, 28 lutego 2019, 9:05
Autor: red
powiat świdnicki: Policjanci przechwycili ponad 8600 porcji narkotyków
Fot. KPP Świdnica
Policjanci z powiatu świdnickiego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie środków psychotropowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę, z której można by uzyskać 8660 porcji handlowych narkotyku.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w wyniku działań operacyjnych zatrzymali 38-letniego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie środków psychotropowych. Policjanci podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego, w zamrażarce ujawnili i zabezpieczyli słoik oraz plastikowy worek oklejony taśmą w środku których znajdował się biały proszek.

Badania narkotesterem potwierdziły, że to amfetamina. Nielegalny towar trafił do depozytu, natomiast jego właściciel do policyjnego aresztu.
Funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające w ilości pozwalającej na uzyskanie 8660 porcji handlowych amfetaminy.

Mieszkaniec powiatu świdnickiego usłyszał już zarzuty w tej sprawie dotyczące posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków psychotropowych za co grozić może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności . Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Sąd na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego w tej sprawie podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group