Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 723
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Policjanci zabezpieczyli tytoń bez polskich znaków akcyzy

Środa, 25 kwietnia 2018, 7:47
Autor: red
Świebodzice: Policjanci zabezpieczyli tytoń bez polskich znaków akcyzy
Fot. KPP Świdnica
Policjanci Komisariatu Policji w Świebodzicach wspólnie z funkcjonariuszem Izby Celnej w Wałbrzychu zatrzymali dwie osoby, podejrzane o posiadanie krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Nielegalny towar został zabezpieczony w mieszkaniach zatrzymanych osób.

Policjanci Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach wraz z funkcjonariuszem Izby Celnej w Wałbrzychu w trakcie wspólnych działań mających na celu ujawnianie nielegalnych towarów bez polskich znaków akcyzy skarbowej zatrzymali dwoje mieszkańców Świebodzic, mężczyznę w wieku 46 lat oraz kobietę w wieku 47 lat. Do zatrzymania doszło tuz po tym , jak funkcjonariusze ustalili, że osoby w swoich mieszkaniach mogą posiadać krajankę tytoniową bez znaków akcyzy. Podejrzenia potwierdziły się. W mieszkaniach zatrzymanych ujawniono łącznie 8 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy.

Straty na szkodę Skarbu Państwa wyniosły blisko 6,500 złotych.

Ujawniony towar został zabezpieczony przez funkcjonariuszy Izby Celnej, którzy poprowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Za posiadanie tytoniu bez znaków akcyzy skarbowej zatrzymanym grozi wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group