Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 922
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Słotwina: Policjanci ze Słotwiny podsumowali 2018 rok

Sobota, 19 stycznia 2019, 11:03
Autor: red
Słotwina: Policjanci ze Słotwiny podsumowali 2018 rok
Fot. Gmina Świdnica
– Dziękuję wszystkim funkcjonariuszom z Posterunku Policji w Słotwinie za całoroczną służbę. Obiekt zaistniał w świadomości mieszkańców gminy, a samo jego funkcjonowanie jest pozytywnie odbierane przez lokalną społeczność. To dla nas bardzo ważne, bowiem posterunek powstał przy udziale środków finansowych z budżetu gminy oraz policji. Cieszy fakt, jesteście rozpoznawani wśród naszych mieszkańców – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek, podczas odprawy służbowej, na której podsumowano ubiegłoroczny stan bezpieczeństwa na terenie gminy Świdnica.

Oprócz władz gminy i kierownictwa posterunku, w spotkaniu wziął udział I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy Jarosław Nowaczyk, który podkreślał dobrą współpracę z samorządem gminy Świdnica. Dzielnicowi nie są anonimowi w swoich rejonach, mają dobry kontakt z mieszkańcami, co zasługuje na słowa uznania- mówił Oprócz działań patrolowo-prewencyjno-obchodowych, funkcjonariusze przeprowadzili szereg spotkań edukacyjnych skierowanych do seniorów, młodzieży i uczniów.

Na posterunku Policji w Słotwinie jest trzech etatowych dzielnicowych oraz czterech funkcjonariuszy służby patrolowo-interwencyjnej realizujących zadania prewencyjne, którzy łącznie w służbie obchodowej i służbie patrolowej w 2018r. przepracowali 9031 godzin, co daje 1129 służb.

Funkcjonariusze w 2018 r. nałożyli łącznie 115 mandatów karnych. Przeprowadzono ogółem 1217 interwencji. Wylegitymowali 2513 osób. Zatrzymali ogółem 43 sprawców na gorącym uczynku popełnienia przestępstw. Zatrzymali 81 osób poszukiwanych do ustalenia miejsca pobytu przez sądy i prokuratury. Odzyskano utracone mienie w wyniku przestępstwa o łącznej wartości 60 tys. zł. Zatrzymali 42 osoby do wytrzeźwienia. W ramach realizacji programów z zakresu prewencji kryminalnej przeprowadzili 18 spotkań, pogadanek w przedszkolach i w szkołach z dziećmi i młodzieżą.

Najwięcej zdarzeń w minionym roku odnotowano w Witoszowie Dolnym -20, następnie w Pszennie-17, Lutomi Dolnej i Bystrzycy Górnej po 13, Mokrzeszowie i Komorowie po 11 oraz w Słotwinie i Jagodniku po 9.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group