Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 597
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Policjant sprawdzał bezpieczeństwo uczniów na półkoloniach

Wiadomości: Świdnica/Strzegom
Wtorek, 21 lutego 2017, 13:41
Aktualizacja: Środa, 22 lutego 2017, 10:43
Autor: red
Fot. KPP Świdnica
„Bezpieczne ferie zimowe 2017” to ogólnopolska, policyjna akcja prewencyjna, której celem jest kontrola warunków bezpieczeństwa na odbywających się podczas tegorocznych ferii koloniach i półkoloniach dla dzieci i młodzieży.

Specjalista ds. prewencji kryminalnej z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, w towarzystwie przedstawicieli Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Świdnicy oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy odwiedził w ubiegłym tygodniu uczestników zorganizowanych form wypoczynku - uczniów Szkół Podstawowych nr 2 i 3 oraz Gimnazjum nr 2 z terenu Strzegomia.

Celem tych wizyt była kontrola warunków bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, na odbywających się w tych placówkach półkoloniach zimowych, a wszystko to w ramach ogólnopolskiej, policyjnej akcji prewencyjnej - „Bezpieczne ferie zimowe 2017”.

Sprawdzeniu podlegało przede wszystkim przestrzeganie warunków bezpieczeństwa, w tym przepisów przeciwpożarowych oraz utrzymywanie należytego stanu sanitarno-epidemiologicznego. Skontrolowano stan pomieszczeń, w których odbywały się zajęcia, jak i poprawność oraz kompletność prowadzonej dokumentacji.
Ponadto funkcjonariusze przeprowadzili krótkie prelekcje między innymi na temat prawidłowego zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych, takich jak wychłodzenie organizmu podczas górskiej wycieczki, potrzeba wezwania pomocy służb ratunkowych i medycznych, a także bezpiecznych zachowań w domu, w szkole oraz podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu. Przeprowadzono również rozmowy dotyczące ewentualnych zachorowań i urazów, które w trakcie ferii mogłyby mieć miejsce, udzielając jednocześnie informacji, jak należy się zachować i jakie działania podjąć w konkretnych sytuacjach.

W wyniku przeprowadzonych kontroli nie stwierdzono nieprawidłowości, które mogłyby stwarzać zagrożenie dla uczestników półkolonii.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group