Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 999
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Strzegom: Policjant sprawdzał bezpieczeństwo uczniów na półkoloniach

Wtorek, 21 lutego 2017, 13:41
Aktualizacja: Środa, 22 lutego 2017, 10:43
Autor: red
Świdnica/Strzegom: Policjant sprawdzał bezpieczeństwo uczniów na półkoloniach
Fot. KPP Świdnica
„Bezpieczne ferie zimowe 2017” to ogólnopolska, policyjna akcja prewencyjna, której celem jest kontrola warunków bezpieczeństwa na odbywających się podczas tegorocznych ferii koloniach i półkoloniach dla dzieci i młodzieży.

Specjalista ds. prewencji kryminalnej z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, w towarzystwie przedstawicieli Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Świdnicy oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy odwiedził w ubiegłym tygodniu uczestników zorganizowanych form wypoczynku - uczniów Szkół Podstawowych nr 2 i 3 oraz Gimnazjum nr 2 z terenu Strzegomia.

Celem tych wizyt była kontrola warunków bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, na odbywających się w tych placówkach półkoloniach zimowych, a wszystko to w ramach ogólnopolskiej, policyjnej akcji prewencyjnej - „Bezpieczne ferie zimowe 2017”.

Sprawdzeniu podlegało przede wszystkim przestrzeganie warunków bezpieczeństwa, w tym przepisów przeciwpożarowych oraz utrzymywanie należytego stanu sanitarno-epidemiologicznego. Skontrolowano stan pomieszczeń, w których odbywały się zajęcia, jak i poprawność oraz kompletność prowadzonej dokumentacji.
Ponadto funkcjonariusze przeprowadzili krótkie prelekcje między innymi na temat prawidłowego zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych, takich jak wychłodzenie organizmu podczas górskiej wycieczki, potrzeba wezwania pomocy służb ratunkowych i medycznych, a także bezpiecznych zachowań w domu, w szkole oraz podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu. Przeprowadzono również rozmowy dotyczące ewentualnych zachorowań i urazów, które w trakcie ferii mogłyby mieć miejsce, udzielając jednocześnie informacji, jak należy się zachować i jakie działania podjąć w konkretnych sytuacjach.

W wyniku przeprowadzonych kontroli nie stwierdzono nieprawidłowości, które mogłyby stwarzać zagrożenie dla uczestników półkolonii.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group