Sobota, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 233
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Policjant uratował życie starszej kobiecie

Wiadomości: Świebodzice
Sobota, 15 września 2018, 15:35
Autor: red
Fot. KPP Świdnica
Asp. Radosław Nowicki z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy jadąc w czasie wolnym od służby zauważył leżącą na poboczu starszą kobietę. Policjant bez chwili wahania udzielił jej pomocy. Tylko dzięki tej zdecydowanej i szybkiej reakcji jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Technik Kryminalistyki ze świdnickiej komendy asp. Radosław Nowicki jechał właśnie do domu, kiedy na drodze K 35 pomiędzy Świdnicą a Świebodzicami zauważył leżącą na poboczu nieprzytomną, starszą kobietę, która ewidentnie potrzebowała pomocy. Policjant bez chwili zastanowienia zareagował udzielając jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Funkcjonariusz niezwłocznie powiadomił o zdarzeniu pogotowie ratunkowe oraz oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Asp. Radosław Nowicki do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego sprawował opiekę nad 65-latką, z którą kontakt był utrudniony. Była cały czas zdezorientowana, nie wiedziała gdzie jest i co się stało.

65-latka została przekazana pod opiekę lekarzy, a policjanci szybko ustalili , że jest ona pensjonariuszką jednego z ośrodków pomocy społecznej z terenu powiatu świdnickiego, który samowolnie opuściła kilka godzin wcześniej. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjanta świdnickiej komendy kobiecie nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~emeryt 15-09-2018 15:52
I cóż to za wyczyn? Normalka,przecież jest policjantem,a przede wszystkim człowiekiem!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group