Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży

Piątek, 25 stycznia 2019, 11:15
Autor: red
Świdnica: Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży
Fot. KPP Świdnica
Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa funkcjonariusza Ogniwa Interwencyjno–Patrolowego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, który w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży sklepowej.

Do zatrzymania doszło po tym, jak w godzinach popołudniowych policjant będący w czasie wolnym od służby robił zakupy w jednym z miejscowych marketów. Jego wzrok przykuł mężczyzna, który chodził po sklepie i rozglądał się podejrzliwie. Podchodząc do kasy funkcjonariusz zobaczył, że mężczyzna ten kłóci się z jedną z pracownic sklepu, po czym przekracza linie kas za nic nie płacąc. Mężczyzna próbował zabrać ze sklepu 3 butelki alkoholu.

Funkcjonariusz widząc to zamieszanie podbiegł, by udzielić pomocy pracownicy sklepu. Obezwładnił podejrzewanego, który był wulgarny i agresywny, a przy zatrzymaniu kilkukrotnie próbował uderzyć interweniującego funkcjonariusza. Mężczyzna po zatrzymaniu został przekazany patrolowi policji.

Towar, który ukradł, został odzyskany i powrócił do ponownej sprzedaży.
Sprawcą kradzieży okazał się 30-letni mieszkaniec Świdnicy, który miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Odpowie za kradzież i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Za takie zachowanie grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

To kolejne już zdarzenie, gdzie policjanci udowadniają, że na służbie jest się 24 godziny na dobę. Nawet w czasie wolnym podejmują skuteczne działania, aby egzekwować przestrzeganie prawa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group