Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 997
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Policyjna akcja „Pasy” – blisko połowa kierowców i pasażerów nie stosowała się do przepisów

Środa, 17 września 2014, 17:40
Aktualizacja: 21:43
Autor: red.
Dolny Śląsk: Policyjna akcja „Pasy” – blisko połowa kierowców i pasażerów nie stosowała się do przepisów
Fot. archiwum
Dolnośląscy policjanci przeprowadzili na terenie województwa kolejne wzmożone działania kontrolno – prewencyjne pod nazwą „Pasy”. Podczas akcji funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący i pasażerowie stosują pasy bezpieczeństwa, a także, czy dzieci przewożone są w prawidłowy sposób. Niestety po raz kolejny okazało się, że blisko połowa osób przemieszczających się pojazdami lekceważy przepisy obowiązujące w tym zakresie, a przypomnijmy, że właśnie pasy bezpieczeństwa w przypadku zderzenia najczęściej ratują ludzkie życie.

Pasy bezpieczeństwa są najskuteczniejszym znanym środkiem, ratującym ludzkie życie podczas zdarzenia drogowego. Zapięte pasy w momencie uczestniczenia w wypadku, to najczęściej jedyna szansa na przeżycie. Jedną z głównych przyczyn śmiertelności i urazowości ofiar wypadków drogowych jest właśnie naruszenie przepisów dotyczących obowiązku korzystania z tych urządzeń, a także urządzeń przeznaczonych do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Niestety po raz kolejny okazało się, że blisko połowa osób przemieszczających się pojazdami lekceważy przepisy obowiązujące w tym zakresie.

Podczas przeprowadzonych w ostatnich dniach na terenie województwa dolnośląskiego policyjnych działań kontrolno – prewencyjnych, funkcjonariusze skontrolowali łącznie około 1800 pojazdów. W blisko 750 z nich policjanci stwierdzili brak zapiętych pasów bezpieczeństwa u osób kierujących samochodami lub ich pasażerów. W 20 przypadkach funkcjonariusze stwierdzili także nieprawidłowe przewożenie dzieci.

Przeprowadzane działania mają na celu uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego poważnych konsekwencji, jakie w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów oraz jak niebezpieczne jest nieprawidłowe przewożenie dzieci.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group