Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 951
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Policyjne działania "STOP 18"

Czwartek, 7 listopada 2013, 12:23
Aktualizacja: 12:28
Autor: red.
Świdnica: Policyjne działania "STOP 18"
Fot. archiwum
Działania profilaktyczne Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy mające na celu zapobieganie sprzedaży wyrobów alkoholowych osobom małoletnim.

Głównym celem działań jest promowanie przepisów prawa dotyczących między innymi zakazu sprzedaży wyrobów alkoholowych osobom, które nie ukończyły 18 roku życia, prawa sprzedawców do żądania okazania dokumentu potwierdzającego pełnoletniość nabywcy oraz zakazu sprzedaży alkoholu osobom, których wgląd wskazuje na stan nietrzeźwości. W polskim prawie ww kwestie regulują przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

W związku z powyższym Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wspólnie z Miejską Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnymi Komisjami Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przeprowadzą jednodniowe wzmożone działania polegające na sprawdzeniach podmiotów gospodarczych zajmujących się sprzedażą wyrobów alkoholowych pod kątem odpowiedniego wieku klientów kupujących alkohol. Policjanci będą również monitorowali tereny przy placówkach sprzedających alkohol, pod kątem spożywania alkoholu w ich pobliżu.

Drugim aspektem planowanych działań są intensywne kontrole pojazdów i badanie kierowców na zawartość alkoholu w organizmie.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group