Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 569
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Policyjne patrole na wodach Dolnego Śląska

Wiadomości: Dolny Śląsk
Niedziela, 13 lipca 2014, 13:01
Aktualizacja: 13:03
Autor: red.
Fot. KWP Wrocław
Sezon letni to wzmożona praca oraz wiele dodatkowych obowiązków dla funkcjonariuszy pełniących, na co dzień służbę na wodach i terenach przywodnych. Jak co roku, policyjne wodne patrole pływają na rzekach oraz patrolują tereny przyległe do akwenów wodnych czuwając nad bezpieczeństwem wypoczywających tam osób. Policjantów spotkamy m.in. na wodach Legnicy, Głogowa, Lubania oraz Wrocławia.

Każdego roku w trakcie tego typu służb funkcjonariusze niejednokrotnie pomagają, a nawet ratują życie pływakom, żeglarzom i innym turystom, którzy aktywnie, ale nie zawsze z rozwagą i rozsądkiem wypoczywają nad wodą. W trakcie prowadzonych zawsze przed rozpoczęciem sezonu akcji na rzecz bezpieczeństwa policjanci konsekwentnie przypominają o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Dolnośląscy policjanci, na co dzień mają do dyspozycji kilkanaście różnego rodzaju jednostek pływających m.in. szybką łódź pontonową typu RIB o mocy ponad 150 KM, która jednorazowo na pokład może zabrać nawet 6 osób, a także inne standardowe łodzie zabierające do 4 pasażerów. Korzystają także ze specjalistycznego sprzętu ratowniczego. Na terenie naszego województwa funkcjonariuszy wodnych policyjnych patroli często współpracujących również ze Strażą Rybacką spotkamy m.in. na wodach Legnicy, Głogowa, Lubania oraz Wrocławia.

Policjanci podczas służby, podobnie jak w latach ubiegłych sprawdzać będą uprawnienia oraz stan trzeźwości sterników i steromotorzystów, a także będą interweniować wobec osób zachowujących się w sposób nieodpowiedni na wodach i terenach przywodnych. Pamiętajmy o tym wsiadając do łódek lub planując tego typu wypoczynek, a szukając ochłody w wodzie nie próbujmy swoich sił w rzekach i jeziorach, których nie znamy szczególnie tam, gdzie mogą występować: wiry, prądy, nierówne dno, roślinność, bo może się to skończyć tragicznie.

Funkcjonariusze przypominają również, że oprócz przepisów prawa i wszystkich zasad bezpieczeństwa nad wodą, najważniejsza jest zasada zachowania zdrowego rozsądku.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Zadyma 13-07-2014 13:48
Gdzie to tak ładnie jak na tym zdjęciu??? Wie Kto?
~ 13-07-2014 16:32
mają przypominać ,że najważniejszy jest M A N D A T, bo polska rudego lisa upada..........

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group